Xezer TV

Xezer TV Hakkında

xezer tv

Xezer TV veya Türkçeleştirilmiş ismiyle Hazar TV, 5 Ekim 2007 tarihinde yayına girmiştir. 2009 yılında malzeme ve teknik temel eksikliğine rağmen profesyonel bir ekip ve yaratıcı kadrosunun faaliyetleri sonucunda popüler bir televizyon kanalı haline gelmiştir. Yayın hayatına haber programları ile başlamıştır. Yayınlandığı sırada kanalın önceliği haber yayıncılığıydı. Kanalın özgün haber sunumu için seçip izlediği, 13 yıldır en güvenilir kaynak olarak bu alanda ilk sıralarda yer almaktadır. 2010-2011’de Azerbaycan’da ilk kez sitcom türünü izleyiciye tanıtmış ve “Birlikte Kalalım” ve “Kayınvalide” dizilerini sunmuştur. 2013 yılından beri ilk kez Azerbaycan televizyonunda günlük diziler yayınlamıştır. Ayrıca yayınladığı dizilerde de, haber sıralamasında da birinci sırayı koruyarak en çok izlenen TV kanalı olmuştur. Xezer TV canlı olarak web sitemiz üzerinden izlenebilmektedir.

xezer tv

Yeni kitlelere ve daha genç yaş gruplarına hitap etmek, Xezer TV’nin geliştirme konseptinin merkezinde yer almaktadır. Online platformları yoğun bir şekilde kullanan kanal, YouTube, Instagram, Facebook ve Telegram’da da geniş bir kitleye sahiptir. YouTube’da çok sayıda abonesi bulunan Xezer Media, abonelerine “Xezer Xəbər”, “Xezer Film”, “Xezer Music” gibi kardeş kanallar üzerinden ulaşmaktadır. Azerbaycan medyasında ilk 1 milyon abonesi olan kanal, Xezer Media kanalı olmuştur. Xezer TV canlı izle seçeneği ile canlı yayın akışı internet platformlarından izlenebilmektedir. Web sitemizden ücretsiz şekilde hiçbir sorun izleyebileceğiniz farklı kategorilerde onlarca başka kanal da bulunmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra kanal pek çok sosyal yardım projelerine de imza atmıştır. Haziran 2019’da Xezer TV ve Azercell Mobil Operatör’ün ortak organizasyonu sonucunda Mobile Göz ve Mobile Diş Klinikleri, bölgelerde yaşayan vatandaşlara ücretsiz sağlık hizmeti vermiştir. Kanalın canlı yayınının izlenmesi için internette Xezer TV canlı izle seçeneğini sunan pek çok site sorunsuz bir şekilde yayın akışını sağlamaktadır.

Frekans Bilgileri

Azerspace-1

Frekans: 11175

Sembol: 27500

Polarizasyon: Yatay (H)

Fec: 5/6

İletişim Bilgileri

Tel: (+994 12) 404-31-11

E-mail: [email protected]

Adres: Nobel Prospekti / Süleyman Əhmədov küç 2239 – Bakı, Azərbaycan

Website: http://www.xezertv.az