Uzay Haber

Uzay Haber Hakkında

Uzay Haber televizyonu kurulduğu ilk günlerde Diyarbakır bölgesinden yayınlarını gerçekleştirmiş, sonraki yıllarda ise ülke genelinde yayınlarını ulaştıran bir haber televizyonu haline gelmiştir. Türkiye’deki olayları güncel olarak yayınlarında izleyicilere ulaştıran bir haber kanalıdır. Kanalın sahibi Diyarbakırlı iş adamı Mehmet Ali Altındağ’dır. Uzay Haber kanalının ayrıca Gazete Uzay adında bir gazetesi vardır. Kanalın stüdyoları İstanbul’dadır. Uzay Haber Türksat uydularının yanı sıra D-Smart yayın platformundan da yayınlarını izleyicilere ulaştırmaktadır. Kanal ayrıca yayınlarını internet üzerinde ve sosyal medya aracılığıyla da yapmaktadır. Yüksek kaliteli, ön yargısız, kesin, tarafsız bir yayıncılık politikası gütmektedir. Uzay Haber kanalında haber programlarının yanı sıra kültür, spor, din, belgesel, tartışma türündeki programlara da yayın akışında yer vermektedir.

Uzay Haber Programları

Kainatta İnsanın Rolü

uzay haber kainatta insanın rolü

Siyasi ve toplumsal olayların konuşulduğu programın sunuculuğunu Ömer Büyüktimur yapmaktadır. Programın her bölümünde farklı bir konu detaylı olarak işleniyor, detaylı analizler ve farklı görüşlerle izleyicilere aktarılıyor.

5 Çayı

uzay haber 5 çayı

Her hafta farklı konukların yer aldığı, farklı konuların konuşulduğu program Filiz Yaşa’nın sunumuyla ekranlara geliyor. Spor, sanat ve kültür dünyasından farklı isimlerin konuk olduğu 5 Çayı, konukların hayatlarını ve yaptıkları işlere olan bakış açılarını ekranlara getiriyor.

Kale İçi

uzay haber kale içi

Yusuf Umut Kardaş’ın moderatörlüğünü yaptığı spor programı Kale İçi, dop dolu gündemi ve farklı analizleriyle ekranlara geliyor. İzleyiciler sorularını ve görüşlerini programa iletebiliyorlar. Diyarbakır ve çevresinden spor haberleri, puan durumları ve maç analizleri izleyicilerle buluşuyor.

Analiz

uzay haber analiz

Yunus Yıldırım’ın sunduğu program her cuma izleyicilerle buluşuyor. Din içerikli bir program olan Analiz, dini bilgileri Kur’an-ı Kerim, Ayetler ve Hadisler ışığında ekranlara getiriyor. İzleyiciler merak ettiklerini ve görüşlerini yayın sırasında program sunucusunu sorabiliyorlar.

Aile Denince

uzay haber aile denince

Diyarbakır İl Vaizi Zeynep Narin’in sunduğu programda toplumsal ve kültürel konular konuşuluyor. Her hafta farklı bir konuk haftanın belirlenen konusunda görüşlerini aktarıyor ve izleyicilerle paylaşıyor.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12344          

Sembol: 30000

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 3/4

İletişim Bilgileri

Telefon: 0212 452 1105

E-mail: [email protected]

Adres: Merkez Mah. Sanayi Cad. Altındağ Plaza Kat:5 Yenibosna Bahçelievler / İstanbul

Website: http://www.gazeteuzay.com