Ulusal Kanal

Ulusal Kanal Hakkında

Ulusal Kanal, haber – kültür ağırlıklı programlarıyla ulusal çapta yayın yapan bir televizyon kanalıdır. İstanbul merkezli kanalın genel yayın yönetmenliğini Sinan Sungur yapmaktadır. “Türkiye’nin Milli Kanalı” sloganını kullanan kanal milli ve ulusalcı bir kimlikle yayın politikasını sürdürmektedir. Ulusal Kanal, Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Radyo ile aynı yayın grubu bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Kanal, Türksat uydularının yanı sıra D-Smart, Kablo Tv gibi platformlardan da yayınlarını izleyicilerine ulaştırabilmektedir. Ayrıca kanal internet ve sosyal medyayı da aktif olarak kullanarak buradaki izleyicilerine de ulaşabilmektedir. Ulusal kanalda ağırlıklı olarak haber programları ekranlara gelmektedir. Haberin dışında, aktüel, yaşam, spor, belgesel, kültür ve sanat programları da sıklıkla yayın akışı içerisinde yer almaktadır.

Ulusal Kanal Programları

Televizyon Gazetesi

ulusal kanal televizyon gazetesi

Halil Nebiler’in sunduğu programda ulusal düzeyde yayın yapan gazetelerin birinci sayfaları inceleniyor. Öne çıkan başlıklar analiz ve yorumlarla izleyicilerle paylaşılıyor. Televizyon Gazetesi her sabah Ulusal Kanal ekranlarına geliyor.

Çıkış Yolu

ulusal kanal çıkış yolu

Her hafta günü Ulusal Kanal’da ekranlara gelen tartışma programı Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in katılımıyla ekranlara geliyor. Siyaset arenasındaki en güncel ve sıcak olaylar Çıkış Yolu programında tartışılıyor. Programın moderatörlüğünü Sinan Sungur yapıyor.

Nasıl Yani

ulusal kanal nasıl yani

Usta gazeteci Gülgün Feyman’ın sunuculuğunu üstlendiği programda genellikle kültür ve sanat konuları ele alınıyor. Programa katılan konuklar branşlarıyla ilgili bilgileri ve yorumları seyircilere aktarıyor.

Gezen Mutfak

ulusal kanal gezen mutfak

Dilek Doğan’ın sunduğu programda farklı lezzetler, yeni tatlar ekranlara geliyor. Türkiye’nin en güzel restoranlarında en yetenekli aşçıların hazırladığı yemekler bu ekranda tanıtılıyor. Şefler yemekleri anlatırken detayları ve püf noktalarını da vermeyi unutmuyorlar.

Kanalın yayın akışında Türkü Diyenler, Yüzleşme, Gece Görüşü, Üreten Türkiye, Haber 16, Teferruat, Gide Gide Karadeniz, Hatırla, İşinde Gücünde, Ekopolitik, Gündem Ekonomi, Sansürsüz Sohbet, Felsefe ve İnsan, Keskin Bakış, Söz ve Işık, Bizim Kent gibi farklı türlerde programlar da yer alıyor.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12685

Sembol: 30000

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 2/3

İletişim Bilgileri

Telefon: 0212 251 5090

E-mail: [email protected]

Adres: İstiklal Cad. Deva Çıkmazı No:7 Beyoğlu / İstanbul

Website: https://www.ulusal.com.tr