Ülke TV

Ülke TV Hakkında

20 Nisan 2006 yılında yayın hayatına başlayan kanal kurulduğu ilk günlerde Haber 7 ismini kullanıyordu. 2008 yılından itibaren Ülke TV ismini kullanan kanal, Yeni Dünya Medya Grubu bünyesinde faaliyetini sürdüren haber ağırlıklı yayın yapan bir televizyon kanalıdır. Kanalın Genel Yayın Yönetmenliğini Hasan Öztürk yapmaktadır. Haber ve kültür ağırlıklı yayınlar yapan kanalın genel merkezi ise İstanbul’dadır. Ülke TV, Kanal 7’nin kardeş kanalıdır. Türksay uydularının yanı sıra Digiturk, D-Smart, KabloTV gibi platformlardan da izleyecilerine ulaşmaktadır. Haber, aktüel, belgesel, sağlık, spor, yaşam, ekonomi yürlerindeki programlar kanalın yayın akışı içerisinde kendine yer bulabilmektedir. Kanalın en çok izlenen yapımları arasında ise tartışma programları yer alıyor.

Ülke TV Programları

Önce Sağlık

ülke tv önce sağlık

Emel Aktan’ın sunduğu programda alanında deneyimli ve uzman doktorlar tıp dünyasındaki son gelişmeleri, bilgileri, Önce Sağlık’ta izleyicilerle paylaşıyor. Sağlığınız konusunda farkındalık sağlayan program, pazartesiden perşembeye kadar gündüz saat 12.15’te ekranlarda.

Dünyanın Gündemi

ülke tv dünyanın gündemi

Kanal 7 Dış Haberler Müdürü Taha Dağlı’nın hazırlayıp sunduğu programda, dünya gündemi ve yaşanan en son gelişmeler izleyicilere aktarılıyor. Türkiye ve dünyanın haftalık fotoğrafını çeken programda Ülke TV’de ekranlara geliyor.

Sıradışı Strateji

ülke tv sıradışı strateji

Türkiye’nin iç ve dış güvenlik politikalarının masaya yatırıldığı program Gazeteci Turgay Güler’in moderatörlüğü, Güvenlik Uzmanı Yusuf Alabarda’nın yorumlarıyla ekranlara geliyor. Gündem oluşturacak konuların derinlemesine incelendiği program salı akşamları saat 20.00’de ekranlarda.

En Sıradışı

ülke tv en sıradışı

Turgay Güler’in sunumu ve Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Gazeteci Ahmet Kekeç ve alanında uzman isimlerin, akademisyenlerin yorumlarıyla katkıda bulunduğu En Sıradışı gündemi enine boyuna ele alıyor.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12095          

Sembol: 4800

Polarizasyon: Yatay (H)

Fec: 5/6

İletişim Bilgileri

Telefon: 0212 437 8000

E-mail: [email protected]

Adres: Orta Mahalle Anıt Sokak No:2/1 Bayrampaşa / İSTANBUL

Website: https://www.ulketv.com.tr