TV 8

TV8 Hakkında

Yayın hayatına 1999 yılında başlayan TV 8, 2013 yılında Acun Ilıcalı’nın kanalı satın almasıyla Acun Medya bünyesinde yayın hayatına devam etmektedir. Acun Ilıcalı’nın kanalda haber programlarının yer almasını istememesi sebebiyle kanalda yalnızca eğlence içerikleri yer almaktadır. Acun Medya’daki ilk yıllarında kanal NBA, Copa del Rey, Coppa Italia gibi spor müsabakalarını da canlı olarak yayınlamıştır. Son yıllarda yerli dizileri de yayınlamaya başlayan TV 8, yayınladığı yarışmalarla Türkiye’de en çok izlenen kanallardan biridir. Acun Medya bünyesindeki Tv 8’de yer alan yarışmalara son yıllarda katılım oldukça yüksektir. Tv 8 yeni projeleriyle adından konuşturmaya devam edeceğe benziyor. Önümüzdeki günlerde bir çok farklı dizi ve yarışma programının yayınlanacağı açıklanmıştır. TV 8,5 da yine Acun Medya bünyesinde faaliyet gösteren eğlence odaklı bir kanaldır.

TV8 Programları

Survivor

tv 8 survivor

2005 yılından beri ekranlarda yer alan efsane yarışma Survivor 2021 yılında da Tv8’in merakla beklenilen yarışması olarak göze çarpıyor. Geçtiğimiz senenin kazananı Cemal Can Canseven oldu. Dominik adasında, zor şartlar altında kıyasıya mücadelelerin yer aldığı fenomen yarışma 2021 yılı başlarında ekranlarda olacak.

Masterchef Türkiye

tv 8 masterchef türkiye

Tv8’de üçüncü sezonuyla devam eden yemek yarışması Masterchef Türkiye, izleyenleri ekranlara başına kilitlemeye devam ediyor. Birbirinden yetenekli 16 şef adayının hünerlerini sergilediği program, ülkemizden ve dünyadan en güzel yemek örneklerini ekranlara getiriyor.

Doya Doya Moda

tv 8 doya doya moda

Büyük beden kadınların moda anlayışına ışık tutan program Doya Doya Moda 2. Sezonuyla ekranlara gelmeye devam ediyor. Kemal Doğulu, Uğurkan Erez, Seray Sever ve Gülşah Saraçoğlu’nun jüri üyeliğini yaptığı programda, Türkiye’nin en şık büyük beden kadını olmak isteyen 7 yarışmacı kıyafetleriyle jüri üyelerini etkilemeye çalışıyor.

Kırmızı Oda

tv 8 kırmızı oda

Gülseren Budayıcıoğlu’nun “Madalyonun İçi” adlı romanından uyarlanan dizi TV8’de bu sezon itibari ile ekranlara geliyor. Cuma akşamlarının reyting sıralamasındaki iddialı yapımlarından olan Kırmızı Oda’nın başrollerinde Binnur Kaya, Tülin Özen, Burak Sevinç, Meriç Aral yer alıyor.

Doğduğun Ev Kaderindir

tv 8 doğduğun ev kaderindir

Gülseren Budayıcıoğlu’nun “Camdaki Kız” romanından uyarlanan dizi ikinci sezonu ile Tv8 ekranlarında yer almaya devam ediyor. İçinde bulunduğu şartlardan dolayı hayatları boyunca zor günler geçirmiş iki aşık Mehdi ve Zeynep’in hikayesinin anlatıldığı dizi Doğduğun Ev Kaderindir Tv8’de.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12356

Sembol: 7100

Polarizasyon: Yatay (H)

Fec: 2/3

İletişim Bilgileri

Telefon: 0212 987 30 70

Adres: Kemerburgaz Yolu Cendere Mevkii No:29 Sarıyer / İstanbul

E-mail: [email protected]

Website: https://www.tv8.com.tr