TV 8 Int

TV 8 Int Hakkında

tv 8 int

TV 8 Int, 22 Şubat 1999’da yayın hayatına başlamış olan bir kanaldır. Kanal, MNG Medya grubu tarafından kurulmuş bir televizyon kanalıdır. Kanal, 2013 senesinde Acun Medya tarafından devralınmış ve o tarihten bu yana Acun Medya çatısında hizmet vermektedir. Kanalın ana stüdyoları Sarıyer’de bulunmaktadır. TV8’e ait olan bu kanal; TV8.5, TV8.5 HD, TV8 LFB kanalları ile aynı çatı altında yayın hayatını sürdürmektedir.

TV 8 Int, Acun Media’nın TV 8’i devralmasından sonra Avrupa’da yaşayan Türkler için programlar yayınlamak üzere düzenlendi. Kanal, İngilizce’de uluslararası anlamına gelen internatioal kelimesinin kısaltılmış hali ile birlikte TV 8Int olarak anılmaktadır. Kanalın hedef kitlesi yurtdışında yaşayan Türkler olduğu için programların yayınlanma saatleri, TV8’e göre bazı farklılıklar göstermektedir. Yani, TV 8 Int canlı yayınları Avrupa saatine göre işlemektedir.

tv 8 int

TV8 INT Yayın Akışı

Acun Medya bünyesinde hizmet vermekte olan TV8, günümüzde yayınlamakta olduğu birçok program ile birlikte Türkiye’nin en sevilen ve en yüksek reytinglere ulaşan kanalları arasında yer almaktadır. TV 8 İnt kanalında da genellikle TV8’de yayınlanmakta olan programlara yer veriliyor. Kanalın en sevilen programları ise şu şekildedir;

  • Doğduğun Ev Kaderindir
  • Eser Yenenler Show
  • Gel Konuşalım
  • Survivor Ünlüler – Gönüllüler

TV8 grubunda hizmet vermekte olan diğer kanallarda olduğu gibi T V8 Int’de de genellikle yarışma programları daha fazla rağbet görüyor. Kanalın genel yayın akışına baktığımızda Acun Medya imzalı yapımların çoğunlukta olduğunu görmekteyiz. Kanalda ayrıca, özellikle de gündüz kuşağı içerisinde, eski Türk dizilerine de yer veriliyor. Sitemizde yer alan ilgili bağlantıya tıklayarak TV 8 Int canlı izle hizmetlerinden yüksek görüntü kalitesi birlikte faydalanmanız mümkündür.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12034

Sembol: 27500

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 5/6

İletişim Bilgileri

Tel: 0(212) 987 30 70

E-mail: [email protected]

Adres: Kemerburgaz Yolu Cendere Mevkii No:29 Sarıyer / İstanbul 

Website: http://www.tv8.com.tr/