TV 5

TV 5 Hakkında

2 Şubat 2004 yılında kurulan kanal TV 5, Necmettin Erbakan’ın lideri olduğu Milli Görüş siyasi grubuna yakınlığıyla bilinmektedir. Genel merkezi İstanbul’da olan kanalın genel yayın yönetmenliğini Mustafa Yılmaz yapmaktadır. “Sözü olan herkes için” sloganını kullanan kanal haber ağırlıklı yayınlar yapmaktadır. Haberlerin dışında belgesel, dini içerikler, aktüel programlar, spor yayınları gibi türlere de yayın akışında yer vermektedir. Kanalda özellikle dini programlar sıklıkla ekranlara gelmektedir. Hatim, Sohbetler gibi programlar kanalın en çok izlenen dini içerikli yapımlarıdır. Tv 5, Türksat uydusunun yanı sıra D-Smart platformundan da yayınlarını izleyicilerine ulaştırmaktadır. TV 5 canlı izle seçeneği için sitemiz bedavatv.com u ziyaret edebilirsiniz. Kardeş kanalı olan Kanal 42‘yi de web sitemizden canlı olarak takip edebilirsiniz.

TV 5 Programları

Türkiye Raporu

tv 5 türkiye raporu

TV 5 ekranlarında yepyeni bir program izleyici ile buluşuyor. Tarımdan sanayiye, bilimden teknolojiye dünden bugüne Türkiye Raporu, Mustafa Kemal Üniversitesi’nden Doç.Dr. Abdullah Aydın, Alparslan Üniversitesi’nden Dr. Halil İbrahim Uzun, Ahi Evran Üniversitesi’nden Dr. Muhammed Maruf ve Bandırma Üniversitesi’nden Dr. Bekir Gündoğmuş ile her pazar saat 20:00’da izleyicilerle buluşuyor.

Düşünme Vakti

tv 5 düşünme vakti

Güncel siyasî gelişmelerin yanı sıra Büyük Kongre hazırlıklarının da ekrana geleceği program, perşembe günleri saat 20:00’de TV 5 ekranlarında. Programda gazeteciler; Suat Toktaş, Mustafa Kurdaş, Aslı Aydıntaşbaş ve Ayşe Baykal, her hafta farklı konuklara sorularını iletip cevap almaya çalışacak. İzleyicilerde sosyal medya üzerinden sorularını ulaştırabilecekler.

Düşünce Atlası

tv 5 düşünce atlası

İlahiyatçı, Sosyolog, Yazar Ali Bulaç, TV5’de moderatörlüğünü üstlendiği program da düşünce ve fikir konularında konuklarıyla birlikte sohbet ediyor. Farklı konuların ve düşünce biçimlerinin ekranlara geleceği program her hafta ekranlardaki yerini alıyor.

Buluşma Noktası

tv 5 buluşma noktası

Mehmet Ali Kayacı’nın sunduğu programda gündeme dair önemli konular, önemli uzman konukların katılımlarıyla ekranlara geliyor. Türkiye’nin ve dünyanın gündemi, alanında uzman konukların görüşleri ve analizleriyle Buluşma Noktası programında izleyicilerle buluşuyor.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12729

Sembol: 30000

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 2/3

İletişim Bilgileri

Telefon: 0212 495 1005

E-mail: [email protected]

Adres: Yenibosna Mah. Cemal Ulusoy Cad. No:35 Bahçelievler / İstanbul

Website: https://www.tv5.com.tr