TürkHaber TV

TH TürkHaber TV Hakkında

türkhaber tv

TürkHaber TV, Kütahya ilinde yayın yapan yerel bir televizyon kanalıdır. Kanal 43’ün isim değişikliğine gitmesinden sonra şimdiki ismini almıştır. Kütahya’nın ilk yerel televizyonu olan kanal, büyük bir atılım gerçekleştirerek yayınlarını ulusal uydu platformlarından izleyicilerine ulaştırmaya başlamıştır. Kanal bilinirliğini ve izleyici kitlesini arttırmak için ulusal bir haber kanalına dönüştürülmüştür.

Çelikler Holding bünyesinde faaliyet gösteren kanalın genel müdürlüğünü Bahtiyar Ersoy yapmaktadır. Kanalın hedefinde uzun yıllardır başarıyla sürdürdüğü yerel televizyonculuğu ulusal boyuta taşımaktır. Ulusal düzeyde bir haber kanalı haline gelen TH TürkHaber TV, bölgesinin yanı sıra ülke çapında da iyi bir izlenme potansiyeline sahiptir. Yaptığı yatırımlarla sürekli kendini güncelleyen ve geliştiren kanal, geçtiğimiz günlerde canlı yayın aracı satın almış ve ulusal düzeydeki iddiasını arttırmış.

TH TürkHaber TV Yayın Akışı

Eski adıyla Kanal 43 yeni adıyla TürkHaber TV, Kütahya şehrine her zaman ilkleri yaşatmış bir kanal olarak kaliteli programcıları ve programlarıyla uydu üzerinden yayınlarına devam etmektedir. Ulusal düzeyde yayın yapmanın zorluklarının farkında olan kanal, bu kulvarda en iyi kanallardan biri olabilmek için, nitelikli yayınlarını sürdürmektedir. TürkHaber TV’de haber programlarının yanı sıra ekonomi, spor, ekonomi, tartışma, gezi, müzik, kültür, tarım, belgesel ve dini programlar gibi birçok farklı türde yapımlarda yer almaktadır.

türkhaber tv

Kanalın merkezinin Kütahya olması sebebiyle kendi şehrinin tanıtımına da büyük önem veren kanal, hem şehrin tanıtımını yaparken hem de yurt dışında yaşayan Kütahyalıların memleket hasretlerini giderebilecek yapımlara yayın akışında yer vermektedir. Gün boyunca yayınlanan haber bültenlerinin dışında kanalda birçok farklı türde programlar yayınlanmaktadır. İşte bu programlardan bazıları; Okyanusun Keşfi, Mavi Dünya, Hatim Seti, Son Elçi Hz. Muhammed, Masal Dünyası, Bibi Tina, Elementler, Dolgu, Yaşayan Manzaralar, Acıdan Tatlıya, Köy Bereketi, Top 20.

türkhaber tv

Frekans Bilgileri

Frekans: 12685

Sembol: 30000

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 5/6

İletişim Bilgileri

Telefon: 0274 666 00 23

E-mail: [email protected]

Adres: İstiklal Mah. Lala Hüseyin Paşa Cad. No: 271/3 Merkez/Kütahya

Website: https://www.turkhabertv.com