TRT Türk

TRT Türk Hakkında

trt türk

TRT Türk, yurt dışındaki gurbetçi Türklere yönelik genel izleyici kitlesine hitap eden yayınlar yapmakta olan, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu bünyesinde yayın hayatına devam etmekte olan bir televizyon kanalıdır. TRT 1 kanalı ile ortak yayın yapmaktadır. Kanal, 1992 yılında TRT Televizyon Avrasya adıyla kurulmuştur. 12 Nisan 1997 yılında Avrasya ile TRT İNT olarak iki ayrı kanal olarak yayın hayatına devam etti. Kanal 31 Ocak 2001 tarihinde bir isim değişikliğine giderek TRT Türk ismini aldı.

TRT Türk programları genel izleyici kitlesine hitap etmektedir. Türkiye, Avrupa, Balkanlar ve dünyadan verdiği haberler sayesinde Türkiye ile aynı anda farklı bölgelerin haberlerinden de haberdar olacaksınız. Kanal, benimsemiş olduğu yayın politikası dahilinde her yaşa uygun, aile ortamında izlenebilecek olan programlara yer vermektedir. Kanalın yayın akışı, gurbetçi vatandaşlara yönelik şekilde düzenlenmektedir.

trt türk

5.38 de İstiklal marşı ve günün program akışı ile başlayan yayın akışı, TRT’nin sevilen dizileri ve oldukça sevilmekte olan özel kuşak programları ile devam etmektedir. Kanalın en fazla ilgi gören ve sevilen programları ise şu şekildedir;

  • 1’de nostalji
  • 3’te 3
  • Dr. Yerebakan ile hayatın ritmi
  • Ezgi Sertel ile fazlası zarar
  • Lezzet-i şahane

TRT Türk tarafından yayınlanmakta olan bu programlar ve çok daha fazlası yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız tarafından büyük bir ilgi ile takip edilmektedir. Kanal, yayınlamakta olduğu kaliteli programlar sayesinde izlenme oranı oldukça yüksek olan bir kanaldır.

Frekans Bilgileri

Sitemiz üzerinden TRT Türk Canlı İzle imkanından, yüksek görüntü kalitesi ile faydalanmanız mümkündür. Ayrıca kanalı televizyon üzerinden, TURKSAT 4A uydusu aracılığı ile izleyebilmek için şu frekans bilgilerini kullanabilirsiniz;

Frekans: 11958

Sembol: 27500

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 5/6

İletişim Bilgileri

Tel: +90 312 463 4770

E-mail: [email protected]

Adres: Turan Güneş Bulvarı 06540 Оr-аn /Аnkara Türkiye

Website: https://www.trtturk.com.tr