TRT Spor

TRT Spor Hakkında

TRT Spor, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) bünyesinde 11 Nisan 2011 tarihinde yayın hayatına başlayan bir spor kanalıdır. Kanal “Türkiye’nin Spor Kanalı” sloganıyla ülkemizde ve dünyada gerçekleştirilen birçok spor organizasyonunun yayıncılığını üstlenmektedir. Özellikle Dünya Kupası ve Olimpiyat oyunlarının canlı olarak veren kanal spor severlerin en çok takip ettiği spor kanallarının başında gelmektedir. TRT Spor 2014 yılında HD yayın formatına geçmesi ile birlikte yayın kalitesini arttırmıştır.

trt spor

Kanal, Türksat uydularının yanı sıra, Digitürk, D-Smart, KabloTV gibi yayın platformlarından da seyircilerine ulaşabilmektedir. Kanal ayrıca sosyal medya ve internet üzerinden yaptığı yayınlarla da buradaki izleyicilerine ulaşabilmektedir. Kanalın TRT Spor 2 isminde bir kardeş kanalı bulunmaktadır. Ayrıca TRT bünyesindeki diğer kanallardan bazıları olan TRT Müzik, TRT 1, TRT 2, TRT Haber, TRT Çocuk ve TRT Belgesel‘i de canlı olarak web sitemizden kolaylıkla takip edebilirsiniz.

TRT Spor Programları

Spor Merkezi

trt spor spor merkezi

Erbatur Ergenekon ve Ceylan Büyükuzun’un sunuculuğunu yaptığı programda spor dünyasından günün gelişmeler farklı bir bakış açısıyla ekranlara geliyor. Sosyal medya da öne çıkanlar ve daha fazlası Spor Merkezi’nde.

NBA Saati

trt spor nba saati

Erbatur Ergenekon ve Murat Murathanoğlu TRT Spor ekranlarında NBA’e dair ne varsa konuşuyorlar. NBA gündemi, takım ve oyuncu analizlerinin yer aldığı programda TRT Spor’da Pazar günleri NBA severler için ekranlara geliyor.

Stadyum

trt spor stadyum

Bir ekran klasiği olan Stadyum Ersin Düzen’in sunumu, Tümer Metin ve Ali Gültekin’in yorumlarıyla ekrana geliyor. Süper Lig’ten haftanın özetleri ve maç analizlerinin yapıldığı program izleyicilerle buluşmaya devam ediyor.

Sporcu Vizesi

trt spor sporcu vizesi

Ülkemiz dışında spor kariyerlerini sürdüren milli sporcuların hayatları bu programda ekrana geliyor. Siyamend Kaçmaz’ın hazırlayıp sunduğu Sporcu Vizesi birbirinden önemli milli sporcularımızı konuk ediyor.

TRT Spor ekranlarında yer alan diğer programlar ise şöyle; 7 Metre, Süper Spor, Teknik Analiz, Sporcu Günlüğü, Gönlümdeki Aslan, Engelsiz Spor, Spor Kitaplığı, Avrupa Stüdyosu, Avrupa’dan Futbol, Spor Hafta Sonu, İleri 3’lü, Kazananlar Ligi, Sporla Değişen Hayatlar, Sağlıklı Spor, Spor Manşet, Aktüel Futbol, Almanya’dan Futbol, Gündem Futbol, Hedef Süper Lig, Taktik Analiz.

Frekans Bilgileri

Frekans: 11054

Sembol: 30000

Polarizasyon: V (Dikey)

Fec: 3/4

İletişim Bilgileri

Telefon: 0312 463 43 43

E-mail: [email protected]

Adres: TRT Genel Müdürlüğü Turan Güneş Bulvarı Or-An / Ankara

Website: https://www.trtspor.com.tr