TRT Spor Yıldız

TRT Spor Yıldız Hakkında

TRT Spor Yıldız, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) bünyesinde 27 Eylül 2019 tarihinde yayın hayatına başlayan bir televizyon kanalıdır. Kanal “Sporun Her Rengi” sloganıyla ülkemizde ve dünyadaki amatör sporları ekrana getirmek amacıyla kurulmuştur. Kanalın özellikle futbol dışındaki spor branşlarında yayınladığı programlar spor severler için güzel bir alternatif oluşturmaktadır. Farklı spor branşlarını yayınlamanın branşlara olan ilgiyi arttırması, çocuklara spor sevgisi kazandırması kanalın yayın akışının bu yönde oluşturulmasını sağlamıştır.

TRT Spor Yıldız 1

Kanal İtalya Kupası, Sultanlar Ligi, Efeler Ligi, Dünya Kupası ve Yaz Olimpiyat Oyunlarının resmi yayıncısıdır. Türksat uydularının yanı sıra, Digitürk, D-Smart, KabloTV gibi platformlardan da yayınlarını izleyicilerine ulaştıran kanalı web sitemizde ücretsiz olarak kolaylıkla izleyebileceğiniz gibi kardeş kanalı olan TRT Spor‘a ve TRT’nin farklı temalarda farklı izleyici kitlelerine yönelik yayınlar yapan TRT 1, TRT 2, TRT Belgesel, TRT Müzik, TRT Haber ve TRT Çocuk gibi kanallarını da HD kalitede canlı olarak izleyebilirsiniz.

TRT Spor Yıldız Programları

Sporla Değişen Hayatlar

trt spor 2 sporla değişen hayatlar

Sporun tutkusu, enerjisi, takım ruhu ile değişen hayatların hikayeleri TRT Spor Yıldız’da ekranlara geliyor. Hayatın tüm zorluklarına, mücadelesine spor sayesinden göğüs gerenler bu ekrandan evlerinize konuk oluyor.

Salto

salto

Milli sporumuz Güreş’in programı Salto TRT Spor Yıldız’da izleyicilerle buluşuyor. Güreş severlerin severek izlediği programda kadın erken güreş sporcuları ve güreş takımları söyleşileri ve antrenmanlarıyla yer alıyor.

Pota Altı

pota altı

Basketbol parkelerinden son haberler, basketbolun uzman isimleriyle Pota Altı programında ekranlara geliyor. Basketbolun nabzını tutan Pota Altı, oyun kültürünü ve tekniğini genç kuşaklara aşılıyor.

Trt Spor Yıldız yayın akışında yer alan diğer programlar ise şunlardır. Mavi Tutku, Gönlümdeki Aslan, Nedir, Nasıl Oynanır?, Olimpiyat Yıldızları, Takvim Yaprakları, Sporcu Günlüğü, Yeteneğini Keşfet, Herkes İçin Spor, Olimpiyat Madalyaları, Spor Atlası, Spor Her Yerde, Sağlıklı Spor, Bir Seçenek Daha Var, Bisiklet Magazin gibi bir çok program TRT Spor Yıldız ekranlarında seyirciyle buluşuyor.

Frekans Bilgileri

Frekans: 11957

Sembol: 27500

Polarizasyon: V (Dikey)

Fec: 5/6

İletişim Bilgileri

Telefon: 0312 463 43 43

E-mail: [email protected]

Adres: TRT Genel Müdürlüğü Turan Güneş Bulvarı Or-An / Ankara

Website: https://www.trtspor.com.tr/

No Responses

  1. Anonim