TRT Müzik

TRT Müzik Hakkında

Ülkemizin ulusal televizyonu olan TRT’ye ait sadece müzik yayınlarının yapıldığı TRT Müzik 2009 yılının 16 Kasım tarihinde yayın hayatına başladı. Resmi bir törenle açılan kanalın açılışında, Bülent Arınç, İstanbul Valisi Muammer Güler ve Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın yer almıştır. 2015 yılından beri kanalın koordinatörlük görevini Süleyman Çapkın gerçekleştirmektedir. Kanalın Sloganı; “İçindeki sese kulak ver” şeklinde belirlenmiştir. TRT Müzik canlı izle seçeneği ile yayınlarına Ankara stüdyolarından devam eden kanal, 16.9 geniş ekran formatında yayın yapmaktadır. Türkiye’nin en yüksek reytinge sahip müzik kanalı olma özelliğine sahiptir. Bundaki en büyük nedenin ise, yayın ağının yaygın olması ve Anadolu’ya hitap etmesi denilebilir.

trt müzik

Türk sanat müziği, Türk pop müziği, Türk halk müziği başta olmak üzere yayın akışı ve programlarında farklı türlere yer veren TRT Müzik kanalı, genel izleyici kategorisinde yer edinmiştir. 2011 yılında başlattığı TRT Müzik Ödülleri organizasyonu ile oldukça iyi bir çıkış yakalamıştır. Ancak, görev değişiklikleri nedeniyle organizasyon maalesef devam ettirilememiştir. TRT Müzik canlı izleyebilir, yayın akışındaki tüm programları donmadan, yüksek kalitede takip edebilirsiniz. TRT çatısı altında yayın yapan TRT 1, TRT 2, TRT Haber, TRT Spor, TRT Belgesel gibi diğer kanalları da web sitemiz aracılığıyla sorunsuz şekilde canlı izleyebilirsiniz.

trt müzik

Yayın akışında video klipler, şov ve eğlence programlarına yer veren kanal, yayın akışına İstiklal Marşı ile başlamaktadır. Programlar içinde özellikle beğeni kazanan nostalji türleridir. Eski ve popüler parçalar yer verilen programlar özellikle Anadolu’nun kırsal alanlarında büyük ilgi görmektedir. Kanal aktif yayınlarına Turksat, D Smart ve internet yayın alanlarından devam etmektedir.

TRT Müzik kanalının en sevilen ve öne çıkan bazı programları;

Engelsiz Sahne

trt müzik engelsiz sahne

Engelsiz Sahne. Engelle vatandaşlarımızın, ünlü sanatçılarla bir araya geldiği özel bir konsept sunuyor. Metin Özülkü Orkestrasının eşliğinde ilerleyen programda, engelli vatandaşlar, ünlülere eşlik ederek, müziğin engelleri kaldırmasına aracılık ediyorlar.

Zerrin Söylüyor

trt müzik zerrin söylüyor

Zerrin Söylüyor. Yıllara meydan okuyan ve sesiyle tarih yazan Zerrin Özer’in hazırladığı bir programdır. Her bölümde yeni şarkılara yer vererek, izleyiciye enfes bir müzik ziyafeti sunuyor.

Bu programların haricinde Arabesk ve Müzik Ansiklopedisi kanalın popüler olan diğer programlarıdır.

Frekans Bilgileri

Frekans: 11958         

Sembol: 27500

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 5/6

İletişim Bilgileri

E-mail: [email protected]

Adres: Ahmet Adnan Saygun Caddesi, No:83 PK:34347 Ulus/Beşiktaş/İSTANBUL

Website: https://www.trtmuzik.net.tr