TRT Haber

TRT Haber Hakkında

TRT Haber, TRT (Türkiye Radyo Televizyon Kurumu) bünyesinde yayın yapan bir haber kanalıdır. Devletin kanalı olarak 18 Mart 2010 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Kanalda tüm gün yapılan haber yayınları ile, gündem en güncel bir şekilde takip edilebilmektedir. TRT Haber, TRT yayıncılık tecrübesini ve teknolojisini kullanan bir kanal olduğu için, yayınları son derece kalitelidir. Kanal Türksat uydularının yanı sıra, Digiturk, D-Smart, KabloTV gibi yayın platformlarından da izlenebilmektedir. Günün her anı yayınladıkları haberler ile kanalı takip edenlerin hiçbir haberi kaçırmamasını kendine amaç edinmiştir. Kanalda ayrıca işitme engelli vatandaşlarımız için bir haber bülteni bulunmaktadır. Kanalda ayrıca yakın ve eski çağımızı anlatan birçok belgeselde izleyicilerin beğenisine sunulmaktadır.

TRT bünyesinde haber odaklı yayın yapan bu kanal, haber kategorisinde ülkemizde en çok izlenilen kanallardan biridir. Web sitemizde TRT Haber kanalını kolaylıkla izleyebileceğiniz gibi TRT 1, TRT 2, TRT Spor, TRT Müzik ve TRT Çocuk‘un da arasında yer aldığı diğer TRT kanallarının canlı yayınlarını da izleyebilirsiniz.

TRT Haber Programları

Sepette Sağlık ve Lezzet

trt haber sepette sağlık ve lezzet

Kendimiz ve ailemiz için en uygun gıdayı nasıl seçeceğiz? Marketten ürün alırken nasıl etiket okumamız gerekiyor? Doğal gıdaya ulaşma yolculuğunda öze dönüşü samimi bir dille ekranlara getiren Sepette Sağlık ve Lezzet programı TRT Haber’de.

100 Yıllık Mücadele

trt haver 100 yıllık mücadele

16 Mayıs 1919 sabah saatlerinde İstanbul’dan, işgal kuvvetleri donanmalarının arasından hareket eden bir gemi, üç gün sürecek bir yolculuğa çıkıyordu.100 yıl sürecek mücadelenin serüvenini taşıyan bu geminin lideri Mustafa Kemal’di. 100 Yıllık Mücadele Belgeseli TRT Haber’de.

Kırık Hayatlar

trt haber kırık hayatlar

Farklı yaşamlardan gelen, tek çatı altında toplanarak hayatlarının ikinci baharını yaşayan yaşlılarımız Kırık Hayatlar’da. Yaşlılarımızın sorunları, beklentileri izleyicilerle buluşuyor.

Sıcak Haber

trt haber sıcak haber

TRT Haber televizyonunun ana haber bülteni Sıcak Haber haftanın her günü saat 18.00 ve 19.00’da ekranlarda. Türkiye’nin ve dünyanın gündeminden sıcak haberler izleyiciler için özenle seçilip hazırlanıyor.

Akla Takılanlar

Kültür sanat haberleri, edebiyat seçkisi ve unutulmaz filmlerin her hafta seyirciyle buluşacağı yepyeni bir program, Kültür Sanat Ajandası. Sanata dair önemli bilgiler Akla Takılanlar’da.

Frekans Bilgileri

Frekans: 11054

Sembol: 30000

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 3/4

İletişim Bilgileri

Telefon: 444 0 878

E-mail: [email protected]

Adres: Turan Güneş Bulvarı 06540 Or-an / Ankara

Website: https://www.trthaber.com

No Responses

  1. Anonim