TRT Çocuk

TRT Çocuk Hakkında

7/24 Kesintisiz yayın yapan TRT ÇOCUK TV, ulusal bir çocuk kanalıdır. 24 Ekim 2008 tarihinde test yayınına başlayan kanal, 1 Kasım 2008 tarihinde gerçek yayınına başlayarak, ulusal TV yayın kuşağı hayatına kesin olarak giriş yapmıştır.

trt çocuk

Sayısız çizgi film ve çocuk programlarıyla donatılmış bu kanalda, tabiri caizse çocuklar için yok yok. Oyunlardan tutun, çocuk eğlence programlarına, birbirinden farklı çizgi filmlere ve çocuk kulübü gibi özel düşünülerek tasarlanmış birçok içerik, TRT ÇOCUK kanalında çocuk izleyicilerle buluşuyor.

trt çocuk

TRT ÇOCUK kanalı, yayın hayatına küçük programlarla başlamış ve ardından kendini yeni nesil içeriklerle geliştirmiştir. Zamane çocuklarının hoşlandıkları ve ilgi duydukları her türlü karakter içerikli çizgi filmler ve programlar hazırlamıştır. Her yaştan çocuk grubuna hitap eden kanal, son dönemlerde en popüler çocuk kanallarının başını çekmektedir. Ülkemizin Anadolu kültürünün en güzel yansıtıldığı çizgi film karakter ve konularıyla, memleketimizin güzelliklerini, çocuk izleyicilerine en iyi şekilde aktarmayı başarmıştır.

Çocukların ve anne-babaların beğeniyle seyrettiği TRT ÇOCUK, adeta sabitleşmiş birçok çizgi filmiyle, çocukların başlamasını iple çektiği birçok programa sahiptir. Hepsi birbirinden değişik ve eğlenceli konulara sahip bu programlar, uzmanlar tarafından da geçer not almıştır ve ailelere tavsiye edilmiştir.

trt çocuk

Elif’in Düşleri, Yade Yade, Elif ve Arkadaşları, Ege ile Gaga, Arı Maya, Kuzucuk, Kare, Su Elçileri, Niloya, Rafadan Tayfa ve Arı Maya gibi, birbirinden keyifli, eğitici ve anlamlı konulara sahip çizgi filmleri yayınlanmaktadır. Kardeş kanalları, TRT 1, TRT 2, TRT Haber, TRT Spor, TRT Avaz, TRT Belgesel, TRT Müzik gibidir.

Sizler de internet yoluyla kanalı canlı yayın olarak seyretmek isterseniz. Sitemiz aracılığı ile kesintisiz TRT ÇOCUK canlı yayınını izleyebilirsiniz.

Frekans Bilgileri

Frekans: 11054

Sembol: 30000

Polarizasyon: V (Dikey)

Fec: 5/6

İletişim Bilgileri

Telefon: 0212 381 14 25

Adres: TRT İstanbul Televizyonu Adnan Ahmet Saygun Cad. No:83 Portakal Yokuşu Ortaköy, Ulus/ İstanbul

Website: https://www.trtcocuk.net.tr