TRT Belgesel

TRT Belgesel Hakkında

TRT Belgesel, belgesel kategorisinde yer alan bilgilendirici ve öğretici programların yayınlandığı TRT kanalıdır. Kanal 17 Ekim 2009 tarihinde “TRT Turizm ve Belgesel” adıyla ilk test yayınlarını yapmaya başladı. Böylece Türkiye Radyo televizyon Kurumu’nun ilk tematik ve ilk belgesel kanalı olma özelliklerini taşıyan TRT Belgesel, yayıncılık hayatına ilk adımını atmış oldu. TRT Belgesel, 6 Aralık 2014 tarihinde ise asıl yayınlarına başlayarak belgesel içeriklerini bütün Türkiye’ye ve hatta Türksat uydusu kapsamında yer alan bütün bölgelere sunmaya başladı. Web sitemizden keyifle izleyebileceğiniz TRT Belgesel’in yanı sıra TRT Haber, TRT 2, TRT 1, TRT Müzik, TRT Çocuk ve TRT Spor gibi TRT’nin geniş yelpazedeki yayın kütüphanesinin sevilen kanallarını da canlı olarak web sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

trt belgesel

2019 yılında kanalın içeriği ve logosu yenilendi. Bununla birlikte, özellikle belgesel meraklısı insanların son derece ilgisini çekmiş olan bu kanal insanlar için son derece vazgeçilmez bir kanal haline gelmiş ve belgesel içerikleri ile insanların her an bilgilenmesine vesile olmuştur. Bununla birlikte insanların her an bu kanalı takip etmesi de son derece özgün içerikleri bünyesinde barındırması ve bu sayede ise insanların ilgisini çekmesi ile olmuştur. Web sitemiz üzerinden TRT Belgesel canlı izle başlığı altında bu kanala erişebilir ve kesintisiz bir şekilde belgeselleri takip edebilirsiniz.

trt belgesel

Bu kanal insanların son derece ilgisini çekmektedir sadece doğa ve hayvanlar için değil her konuda belgesel içeriği sunan bu kanal bu sebeple her yaştan insanın ilgisini çekerek izlenme sayısını da oldukça artırmıştır. Son derece ilgi odağı haline gelmiş bu kanal özellikle belgesel severler tarafından ilgiyle takip ediliyor ve kanalın ürettiği kaliteli içeriklerin yanı sıra dünyaca ünlü belgesel programlarının da Türkçe dublaj veya altyazıyla yayınlanması, TRT Belgesel’i oldukça çekici bir durak haline getiriyor . Bu sebeple kanal, birçok kesime hitap etme işini daha fazla ciddiye almış ve her yaştan insanın her zaman rahatça takip edebileceği bir kanal olarak yayın hayatına devam etmektedir. Bununla birlikte, web sitemiz üzerinden TRT Belgesel canlı yayın akışını takip edebilirsiniz.

trt belgesel

Frekans Bilgileri

Frekans: 11958

Sembol: 27500

Polarizasyon: V (Dikey)

Fec: 5/6

İletişim Bilgileri

Telefon: 0312 463 43 43 (TRT Santral)

Adres: TRT Genel Müdürlüğü Turan Güneş Bulvarı Or-An / Ankara

Website: https://www.trtbelgesel.com.tr