TRT Avaz

TRT Avaz Hakkında

trt avaz

TRT Avaz Balkanlar, Kafkasya ve Türki bölgelerde yaşayan Türkçe konuşan insanlara yönelik yayınlar yapmaktadır. Kanal 2009 yılında Nevruz Festivali’nde kurulmuş ve yayın hayatına da bu şekilde başlamıştır. Bu kanalın amacı Türkçe’nin konuşulduğu bütün bölgelerdeki insanların sesi olmak, onların kültürlerini, gelenek ve göreneklerini tüm dünyaya tanıtmak ve aynı zamanda zamanla yok olma tehlikesi taşıyan birçok kültür öğesi için bir arşiv görevi görmektir. TRT’nin birçok tematik kanalından biri olan TRT Avaz, bu amaca çok başarılı bir şekilde ulaşmıştır ve ulaşmaktadır. Kafkasya, Balkanlar ve Türkistan coğrafyasında yaşayanlar kanalın canlı yayınlarını bütük ilgiyle takip etmektedir. Web sitemizde yer alan TRT Avaz canlı izle sayfası vasıtasıyla siz de kanalın canlı yayınlarını kolaylıkla izleme fırsatı bulabilirsiniz.

TRT Avaz 1

Kanal; Azerice, Boşnakça, Kazakça, Kırgızca, Tatarca, Özbekçe ve benzeri Türki dillerde yayınladığı programların yanı sıra Türkmence yayınlanan programları da izleyenlerle buluşturmaktadır. Genel kategorideki sanat ve kültür programlarına ek olarak, ülkelere özel programları da ekranlara getirmektedir. Bu şekilde o coğrafi bölgede yaşayan insanların ilgisini çekmeyi amaçlamaktadır. Kanalın hedefleri arasında, bölgedeki ülkeler arasındaki bağlarımızı güçlendirmek ve sınırları aşan sevgi bağları kurabilmektir.

trt avaz

Oldukça özgün bir yayın konseptine sahip olan TRT Avaz, TRT’nin sahip olduğu birçok TRT 2, TRT Müzik, TRT Belgesel, TRT Spor gibi birçok tematik kanal arasında son derece önemli bir konuma sahip. İnternet üzerindeki pek çok sitede bilgi ve içerik kirliliği nedeniyle kaliteli ve hızlı yayınlar elde etmeye çalışmakla vakit kaybetmek yerine, TRT Avaz canlı yayınlarına sitemiz üzerinden anında, güvenilir ve hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Eski Türkçe’nin lezzetini sadece tatmakla kalmaz, bu dilin gelişmesine ve gelecek nesillere yayılmasına da biraz katkıda bulunabilirsiniz.

Frekans Bilgileri

Türksat 3A

Frekans: 11096

Sembol: 30000

Polarizasyon: Yatay (H)

Fec: 5/6

İletişim Bilgileri

Tel: (0312) 463 43 43

E-mail: [email protected]

Adres: TRT Sitesi, Turan Güneş Bulvarı 06540 Оr-аn /Аnkara

Website: https://www.trtavaz.com.tr