TRT 2

TRT 2 Hakkında

TRT 2 Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu’nun (TRT) 1986 yılında yayın hayatına başlatılan Türkiye’nin ilk kültür ve sanat kanalıdır. Kanal da bir dönem İngilizce haber bülteni de yayınlanmıştır. Ressam Bob, Pop Saati, Akşama Doğru gibi programlar ve birçok yabancı dizi bu kanalda yayınlanmıştır. Daha önceleri günlük kapanışını gece 01.00’de İstiklal Marşı ile yapan TRT 2, 2001 senesinden itibaren 24 saatlik yayına geçmiştir. Açıldığı ilk günden beri kültür ve sanat ağırlıklı yayınlar yapan kanal, 2001 yılından sonra haber ağırlıklı yayınlar yapmıştır. 2010 yılında kapatılan kanal yerini TRT Haber’e bırakmıştır.

2019 yılında ise kültür-sanat ağırlıklı bir kanal olarak tekrardan yayın hayatına başlamıştır. TRT çatısı altında yayın yapan TRT Spor, TRT Çocuk, TRT Müzik, TRT 1, TRT Belgesel gibi farklı konulara odaklanan kanallardan biri olan TRT 2, yayınladığı kültür-sanat içerikleriyle izleyicilerin severek takip ettiği bir kanaldır.

TRT 2 Programları

Geleceğin İletişimcileri

trt 2 geleceğin iletişimcileri

Medya ve iletişim sektöründen önemli isimlerle yapılan söyleşiler, eserlerin değerlendirilmesi, ödül törenleri TRT 2’de Geleceğin İletişimcileri programında ekranlara geliyor.

Yeryüzleri

trt 2 yeryüzleri

Yalın insan hikayeleri, kültür, sanat ve medeniyetten hikayeler bu programda. Sokak sanatçıları, masal anlatıcıları, sihirbazlar, ressamlar, tiyatro sevdalıları, karikatüristler, hepsi Yeryüzleri’nde.

Yılmaz Erdoğan ile Öğrence

trt 2 yılmaz erdoğan ile öğrence

Ünlü tiyatro oyuncusu ve senarist Yılmaz Erdoğan, uzun yıllara dayanan tecrübesini yazar adayları, tiyatro ve sinema izleyicileriyle paylaşıyor. İyi bir yazarın özellikleri, Hikaye fikri nasıl bulunur gibi merak edilenler bu program yer alıyor.

Geziyorum

trt 2 geziyorum

Müzeler, sergiler ve sarayları oturduğunuz yerden gezmek ister misiniz? Bu programda sadece eserlere odaklanarak sergiler ve sanat mekanları hakkında bilgiler veriliyor.

Kanalda birçok kültür ve sanat programı yer almakta. MİM, Anadolu Arkeolojisi, Mimarlık Söyleşileri, Miyako’dan Payitahta, Hayat Sanat, İhmal Edilebilir Nasihatler, Geleceğin Kalp Atışları, İzler Suretler, Geri Dönüşen Sanat, Renkler, Murat Boncuk ile Atölye, Sanat Söyleşileri, Tiyatro Dünyası, Edabiyat Söyleşileri, Felsefe Söyleşileri – Teoman Duralı gibi bir çok kültür, sanat ve edebiyat programı yayın akışı içerisinde yer alıyor.

TRT 2 Frekans Bilgileri

Frekans: 11957

Sembol: 27500

Fec: 5/6

Polarizasyon: Dikey (V)

İletişim Bilgileri

Telefon: 0212 332 00 27

Adres: Ahmet Adnan Saygun Cad. Portakal Yokuşu No:83/1 Beşiktaş – İstanbul

Website: https://www.trt2.com.tr

No Responses

  1. Anonim
  2. Anonim