TGRT EU

TGRT EU Hakkında

tgrt eu

TGRT EU, 17 Aralık 2004 tarihinde kurulmuş olan bir televizyon kanalı olarak bilinmektedir. Kanalın yayın akışını incelediğimizde habercilik ağırlıklı bir yayın anlayışının olduğunu görmekteyiz. Diğer yandan, kanalın hedef kitlesi Avrupa’da yaşamakta olan Türklerdir. Yurt dışında yaşayan vatandaşlar bu kanal sayesinde Türkiye ve dünya gündemini en iyi şekilde takip edebilirler. Avrupalı Türklere yönelik bir habercilik anlayışı benimsemesi ile bilinmekte olan kanalın yayın saatleri de Avrupa ülkelerinin saatlerine uygun bir şekilde düzenlenmiştir.  

Ayrıca TGRT Haber TV A.Ş. bir İhlas Yayın Holding iştirakidir ve bu şirket altında TGRT Belgesel, TGRT Haber ve TGRT FM Radyo gibi yayın organları da bulunmaktadır.  FOX TV ve FOX Türk’ün de yer aldığı Huzur Radyo ve Televizyonu firmasının sahibi Rupert Murdoch, o dönemde istenen sonuçları alamayınca FOX Türk’ü İhlas Holding’e iade etmiştir. TGRT EU’ya aktarımı yapılan kanal, 1 Temmuz 2009 tarihinde kapatılmıştır.

tgrt eu

TGRT EU Yayın Akışı

TGRT EU canlı yayınları Avrupa’da yaşamakta olan Türkler tarafından ilgiyle izlenmektedir. Kanalın yayın saatleri de Almanya, Fransa gibi Avrupa ülkelerine uygun bir şekilde düzenlemiştir. Kanalın öne çıkmakta olan programları ise şu şekildedir;

  • Şehrin Renkleri
  • İnsan, Hayat ve Sağlık
  • Ekstra Futbol
  • Huzura Doğru
  • Abdullah Usta ile Anadolu Mutfağı
  • Bağlan ve Kazan

Kanalda bu programların dışında çeşitli programlara da yer verilmekte olup, özellikle de akşam kuşağı yayınlarında habercilik ağırlıklı bir politika benimsenmiştir.

Kaliteli habercilik ilkesini benimsemiş olan kanal, bunu sağlamak adına gerekli tüm çalışmaları eksiksiz bir şekilde yapmaktadır. Ayrıca web sitemizde, TGRT EU canlı izle imkanı bulunmaktadır. İlgili bağlantıya tıklayarak, bu kanalın kaliteli yayınlarını canlı bir şekilde takip etmeniz mümkün.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12228

Sembol: 8400

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 2/3

İletişim Bilgileri

E-mail: [email protected]

Adres: BRYN GWENALLT, GLYNDYFRDWY, CORWEN, DENBIGHSHIRE LL21 9BN

Website: http://www.tgrteu.com