Tele1

Tele1 Hakkında

9 Ocak 2017 yılında yayın hayatına başlayan Tele1 “Türkiye’nin yolunu aydınlatacağız.” Paroloasıyla kurulmuştur. Kanalın sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni gazeteci Merdan Yanardağ’dır. Merkezi İstanbul’da olan Tele1, Türkiye’de yaygın izleyiciye ulaşan toplumcu, laik, cumhuriyetçi, aydınlanmacı, demokratik, bağımsız ve bu çerçevede nitelikli ve muhalif bir televizyon kanalı pozisyonundadır. TELE 1 kanalı, ülkemizin, toplumumuzun, insanlığın ve halkın haber alma ve gerçeği öğrenme özgürlüğüne yönelik yaptığı yayınlarla medya ortamında bütün ülkenin sesi ve vicdanı olmaya aday bir kanaldır. Bu doğrultuda bir haber ve kültür kanalı olarak kurulan Tele 1, iç ve dış siyasal gelişmelerin dışında eğlence, sanat, spor, sağlık, sinema, belgesel programlarıyla da yayın politikasını oluşturmuştur.

Kanal, Türksat uydusunu yanı sıra Digiturk, D-Smart, KabloTV gibi yayın platformlarından da izleyicilerine ulaşabilmektedir. Tele1 ayrıca internet ve sosyal medyayı da aktif olarak kullanarak izleyicilerine ulaşmaktadır.

Tele1 Programları

Sağlık Masası

tele1 sağlık masası

Toplumu ilgilendiren en önemli konuların başında gelen sağlık, Sağlık Masası programında Hazal Karaoğlan ve her bölümdeki uzman hekimlerin katılımıyla detaylı bir şekilde tartışılıyor. Sağlığımızı ilgilendiren birbirinden önemli konular bu program yer alıyor.

Kulis

tele1 kulis

Gazeteci Can Ataklı’nın, Türkiye’nin gündemini değerlendirdiği program Kulis tüm gelişmeleri en önce farklı bir bakış açısıyla ekrana getiriyor. Günlük gazeteler ve diğer farklı basın kuruluşlarının haberleri ayrıntılı bir şekilde bu programda inceleniyor.

Hayatın Rengi

tele1 hayatın rengi

Tuluhan Tekelioğlu’nun sunduğu Hayatın Rengi programında siyaset, sağlık, kültür ve sanat dallarından önemli kişiler yorumlarıyla yer alıyor. Her hafta özel konuların konuşulduğu program, birbirinden önemli konu başlıklarıyla izleyicilerle buluşuyor.

Çalışma Yaşamı

tele1 çalışma yaşamı

İş ve çalışma yaşamına dair önemli konular bu programda tartışılıyor. Hüseyin İrfan Fırat’ın sunduğu programda çalışma yaşamına dair güncel konular her hafta alanında uzman konukların katılımıyla değerlendiriliyor. İş hayatının paydaşlarından olan isimler sektörleri ve meslekleriyle ilgili bilgileri kanunlar ışığında izleyicilere aktarıyor.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12034

Sembol: 27500

Polarizason: Dikey (V)

Fec: 5/6

İletişim Bilgileri

Telefon: 0 212 963 10 51

E-mail: [email protected]

Adres: Huzur Mahallesi Ahmet Bayman Caddesi No:2 Kat:3 Sarıyer / İstanbul

Website: https://tele1.com.tr