TBMM TV

TBMM TV Hakkında

Meclis Tv ismiyle de bilinen TBMM TV, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT)’nin altyapısını kullanarak Türkiye Büyük Millet Meclisi ile ilgili haberleri ve genel kurul toplantılarını canlı olarak yayınlayan televizyon kanalıdır. 10 Aralık 1994’te faaliyete geçen kanal, TRT 3 ve internet üzerinden yayınlarını canlı olarak izleyicilere ulaştırabilmektedir. Kanalın sahibi TRT’dir. TBMM Tv, genel kurul toplantılarının yapıldığı salı, çarşamba, perşembe günleri 14.00-19.00 saatleri arasında canlı yayına geçmektedir. Bu saatler dışındaki yayınlarını ise internet üzerinden izleyicilere ulaştırmaktadır. 

tbmm tv

TBMM TV Yayın Akışı

23 Nisan özel birleşimi, bütçe görüşmeleri, hükümet programı, konuk yabancı devlet adamlarının parlamentodaki konuşmaları gibi özel hallerde, gün ve saate bakılmaksızın, Genel Kurul çalışmaları TRT-3 kanalından canlı olarak yayınlanmaktadır. Türkiye Büyük Millet Meclisinde grubu bulunan siyasi partilerin TBMM’de gerçekleştirdikleri grup toplantıları, 1’er saat süreyle sınırlı olmak üzere, internet üzerinden canlı olarak yayınlanmaktadır. TBMM Başkanı’nın kabul ve ziyaretleri, TBMM İhtisas komisyonları ile diğer komisyonların toplantıları, siyasi parti grup başkanvekilleri ile diğer milletvekilleri tarafından TBMM’de düzenlenen basın toplantıları, grup yöneticilerinin kabulleri, TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı’nın faaliyetleri, TBMM’de düzenlenen konferans, seminer gibi toplantılar, TBMM’ye sunulan tasarı ve teklifler ile kabul edilen kanunlar haberleştirilerek, Genel Kurul çalışmalarının dışındaki uygun zamanlarda yayınlanmaktadır.

tbmm tv

TBMM TV Canlı İzle   

TBMM Televizyonu’nun yayınları ve programları telif hakkı Başkanlığına aittir. Meclis TV’nin dışında bu yayınları başka hiçbir Televizyon kanalı yayınlayamaz ve ücret tarifesindeki şartları yapmadıkça kullanamaz. Yayın kuruluşları bu görüntüleri ancak bir ücret karşılığı satın alıp yayınlayabilir. Fakat görüntüleri alan kanal bu görüntüleri başka bir kanala satamaz. Televizyon yayınlarının faaliyetlerini ölçmek amacıyla kamuoyu araştırmalarında bulunur. TBMM’de gerçekleştirilen faaliyetlerin televizyon yayın arşivini kurar. TBMM TV canlı yayınlarını kesintisiz ve canlı olarak sitemiz bedavatv.com üzerinden izleyebilirsiniz.

Frekans Bilgileri

Frekans: 11958          

Sembol: 30000

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 3/4

İletişim Bilgileri

Telefon: 0312 420 7828

E-mail: [email protected]

Adres: Basın Yayın Halkla İlişkiler Başkanlığı TBMM Televizyonu Bakanlıklar / Ankara

Website: http://tv.tbmm.gov.tr