Sun RTV

Sun RTV Hakkında

Sun RTV, Mersin’de yayın hayatına başlayan yerel bir televizyon kanalıdır. Mersin’in en büyük yerel kanallarından biri olan Sun Rtv, kendine özgü yayın akışı ve kaliteli içeriği yayınlarını yirmi dört saat boyunca kesintisiz bir şekilde ekrana getirmektedir. Yerel haber ağırlıklı yayınlara öncelik veren kanalda, aynı zamanda farklı belgesel, film ve dizi gösterimleri de ön plana çıkmaktadır. Kanal, uzun yıllar boyunca karasal vericilerden yaptığı yayınlarını Türksat uydusuna taşıyarak izlenebilirliğini arttırmıştır. Kanalın bu hamlesi Mersin dışından da rahatlıkla izlenebilmesini sağlamıştır.

sun rtv

Mersin yerel televizyonları arasında rekabette yer alan kanal, her geçen gün yayın ve içerik kalitesini geliştirerek daha fazla kişiye ulaşmayı sürdürmektedir. Bu politikasını sosyal medya hesaplarını daha aktif kullanarak pekiştirmektedir. Sun Rtv Canlı seçeneği için sitemiz bedavatv.com ziyaretini gerçekleştirebilirsiniz.

Sun RTV Yayın Akışı

Sun Rtv yayın akışı Mersin şehrinden yerel haberlerin yer aldığı bültenler ağırlıklıdır. Gün içerisinden birçok kez ekrana gelen haberlerin dışında yerel hayatın tanıtımının yapıldığı, yerel halka mikrofonların uzatıldığı programlarda ekranlara taşınmaktadır. Günlük yayın akışında haber, siyaset, ekonomi, spor, müzik, sağlık, kültür ve sanat içeriklerinin yer aldığı programlarda kendine yer bulabilmektedir. Kanalda yer alan programlar ise şunlardır;

Leyla Pak ile Gündem, Gezgin Gazeteci, Kent ve Yaşam, Doğal Alan, Hayalimdeki Vergi, Açık Konuşalım, Hayalimdeki Yaşam, Seyr-i Alem. Yerel gündemi ilgilendiren birçok konunun masaya yatırıldığı Leyla Pak ile Gündem programı kanalın en çok izlenilen yayınıdır. Usta gazeteci Leyla Pak, yerel haberleri akıcı bir anlatımla sunmaktadır. Kanalda aynı zamanda yerel spor takımlarının müsabakalarının ve son durumlarının analiz edildiği programlarda gün içerisinde kendine sıkça yer buluyor. Sun Rtv, yereldeki her haberi hızlı bir şekilde ekranlarına taşıyarak yerel televizyonculuğun en önemli sorumluluğunu başarılı bir şekilde yerine getiriyor.

sun rtv

Frekans Bilgileri

Frekans: 11824

Sembol: 8000

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 2/3

İletişim Bilgileri

Tel: 0324 233 6655

E-mail: [email protected]

Adres: 50. Yıl Mah. 13. Cad. 2750 Sok. Kuzey İndigo İş Merkezi No:2 Kat:5 Yenişehir / Mersin

Website: http://www.sunrtv.com.tr