Show Türk

Show Türk Hakkında

Show Türk 1

Show Türk, 29 Eylül 2005 tarihinde Avrupa’da olan Türklere yönelik yayın yapmak amacıyla kurulmuş olan bir televizyon kanalı olarak değerlendirilebilir. Kanalın kuruluşunda medya sektörünün bilinen firmaları arasında yer alan Ciner Yayın Holding’in imzası bulunmaktadır. Daha önce bu kanal 20 Mart yılında Euro Show olarak kurulmuş ve 1997 tarihinde kapanmıştır. Show Türk bünyesinde kurulan bir diğer kanallar ise Show TV HD, Show Max, Show Plus olarak bilinmektedir.

Kanal genel olarak, her yaştan seyirciye uygun bir yayın politikası belirlemiştir. Bu yüzden, evinizde ailenizle ya da çocuklarınızla gönül rahatlığıyla, aklınızda bir şüphe bulunmadan izlemeniz mümkündür. Kanalın asıl amacı Show TV’de yayınlanan dizi ve programları Avrupa’da yaşamakta olan Türklere sunmak olarak açıklanabilir. Bu yüzden programlar genellikle Türkiye’dekinden daha geç yayınlanmaktadır. Böylelikle, Show Türk canlı yayın akışı Avrupa saatlerine uygun bir hale getirilmiş olur.

show türk

Kanalın genel yapısına ve konseptine baktığımızda eğlence odaklı bir yayın anlayışının benimsendiğini görmekteyiz. Özellikle de gündüz kuşağında eski trend diziler ve sevilen programlara yer verilmektedir. Güldür Güldür Show, Zahide Yetiş’le, Kendine İyi Bak, Kuaförüm Sensin, Demet Akbağ ile Çok Aramızda ve Kuzey Yıldızı: İlk Aşk gibi yapımların oldukça ilgi görmekte olduğunu ve sıkı bir şekilde takip edilmekte olduğunu görmekteyiz. Kanalın en trend yayını ise Çukur dizisi olarak biliniyor. Yüksek oranda reytinglerin elde edilmesini sağlayan dizi, her hafta yeni bir bölümü ile ekrana gelmesinin yanı sıra hafta içi tekrar bölümleri ile ekranlarda yer buluyor.

Show Türk canlı izle hizmeti sitemiz tarafından en iyi şekilde sunulmaktadır. Sitemizde yer alan bağlantıya tıklayarak Show Türk yayınlarını yüksek görüntü kalitesi ile takip etmeniz mümkün. Üstelik, donma ya da bağlantı kesilmesi gibi sorunlar yaşamadan.

Frekans Bilgileri

Türksat 3A

Frekans: 11045

Sembol: 4800

Polarizasyon: Yatay (H)

Fec: 3/4

İletişim Bilgileri

Tel:  +90 212 313 60 00

E-mail: [email protected]

Adres: Sefaköy Tevfikbey Mah. 20 Temmuz Cad. No: 42 Küçükçekmece / İstanbul

Website: https://www.showturk.com.tr