Semerkand TV

Semerkand TV Hakkında

semerkand tv

Semerkand TV dini-tematik bir kanaldır. Neredeyse bütün yayınlarında İslami tema işlenen kanalın merkezi İstanbul’da bulunuyor.Semerkand bir kablolu tv, (uydu yayınıdır) ve ücretsiz olarak izlenebilir. Turkcell TV Plus’ta 182. Kanalda HD olarak yayınlanır, TİVİBU HD Kanal 367 SD Channel 53 olarak ücretli yayınlanan kanalı web sitemizde Semerkand TV canlı izle sayfasından izleyebilirsiniz.

Semerkand Türkiye’de en çok bilinen dini paylaşım gruplarından birisidir. Türk toplumuna, değerlerine sahip çıkabilen ve dini paylaşımlarla bile olsa kavramsal sınırı aşmayan en saygın dini-tematik kanaldır.

semerkand tv

Semerkand TV’nin en belirgin farkı İslami tematik özelliği aile yaşamını temel alarak içerik üretmesi olarak sayılabilir. Bütün yayınlar kültürel, kadınlara özel, çocuk ve aile başlıkları altında toplanmış. Bunun yanında kültürel programlar ve genel dini sohbetler/programlarda yayın kuşağının önemli bir aralığını oluşturuyor. Kanal aynı zamanda çok eskilerden beri basılı içerik üreten bir vakıftır. Semerkand  Radyo ve Tv A.Ş olarak yayın hayatına devam eden kanal, ilim ve kültür dayanışma derneklerinden en bilinenleri arasında.

Kanal diğer İslam temalı kanallardan ayrı olarak çoğu programını ders işler gibi belli programlar üzerinde yürütüyor; bu sayede kanal dini bilgilerini sistemli bir şekilde izleyicisiyle paylaşmış, izleyicisini eğitmiş olmayı hedefler. İlim dersleri özel programları ile her yaştan ve kesimden insan, temel İslami bilgiler hakkında doğru ve güvenilir kaynaktan yararlanma imkanı buluyor.

Semerkand TV İlim Dersleri Programları Şöyle

  • İlim Dersleri Akaid
  • İlim Dersleri Tecvid
  • İlim Dersleri Tefsir
  • İlim Dersleri Hanefi
  • İlim Dersleri Şafii
  • İlmihal
  • Siyer
semerkand tv

Semerkand Tv’nin diğer kanallardan ayrı olarak bir çocuk yayın kuşağı bulunuyor. Çocukların temel İslami bilgileri çizgi film içeriğiyle, çocuk özel yayınlarıyla öğrendikleri çocuk programları oldukça faydalı.

Kaliteyi ve hoş sohbet seviyesini koruyan sevilen içerikler üreten kanalı Semerkand TV canlı izle araması yaparak ulaşabileceğiniz web sitemizde donmadan HD kalitede izleyebilirsiniz.

Frekans Bilgileri

Türksat 3A

Frekans: 11557

Sembol: 6106

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 2/3

İletişim Bilgileri

Tel: +90 216 564 25 00

E-mail: [email protected]

Adres: Eyüp Sultan Mah. Esma Sk. No:7/A 34885 Samandıra Sancaktepe – İSTANBUL / TÜRKİYE

Website: http://www.semerkandtv.com.tr