Rumeli TV

Rumeli TV Hakkında

Rumeli TV, 30 Ağustos 2006 yılında faaliyetlerine başlamış bir televizyon kanalıdır. Rumeli bölgesi diye geçen Bulgaristan, Kosova, Arnavutluk, Bosna, Makedonya gibi ülkelerden gelen insanlarımıza ve halen oralarda yaşamaya devam eden insanlara hitap eden kanal, yaptığı kaliteli ve başarılı yayınlarla gönüllere girmeye devam ediyor. Türk ve Balkan yaşamlarına dair güzel görüntülere yer veren kanalda bölgenin kültürünü ve tarihini yansıtan programlarda sık sık ekranlara geliyor. Rumeli insanının kendine has türküleri de kanalda göze çarpan yayınlardandır.

rumeli tv

Rumeli TV, Türksat uydusu üzerinden izleyicilerine ulaşabilmektedir. Aynı zamanda internet üzerinden de kanalın canlı yayınlarına ulaşılabilmektedir. Merkezi İstanbul’da olan kanal, ulusal bir kanal olarak oldukça geniş bir kitleye hitap etmeye devam etmektedir. Rumeli TV Canlı seçeneği için sitemiz bedavaTV.com ziyaretini gerçekleştirebilirsiniz.

Rumeli TV Yayın Akışı

Rumeli TV yayın akışında Balkanlardan göç eden vatandaşlarımıza hitap eden yayınlara ağırlıklı olarak yer verilmektedir. Balkan kültürünü, ezgilerini, örf ve adetlerini aktaran programlar kanalın en çok izlenilen yapımlardır. Ülkemizde Trakya bölgesi, Bursa, Çanakkale, Balıkesir ve Ege bölgesinde ağırlıklı olarak yaşamlarını sürdüren Balkan kökenli vatandaşlarımız için son derece kaliteli yayınlar kanalda ekranlara gelmektedir. Kanalda gün içerisinde Balkan ülkelerinden güzel görüntülerle birlikte oraların müzikleriyle verilen programlar yer almaktadır. Balkan kültüründen ve tarihinden güzel görüntülerin yer aldığı programlar severek izlenilmektedir.

Ülkemizde yaşayan Balkan göçmen, vatandaşlarımızın örf ve adetlerini hatırlatmayı ve unutturmamayı kendine görev edinen kanal vatandaşlarımızın sesi olmaya devam ediyor. Yayın akışında haber bültenleri, canlı müzik programları, eğlence programları, dans gösterileri, gezi programları, Rumeli bölgesinin tanıtımının yapıldığı programlar gün içerisinde ekranlara gelmektedir. Özellikle birçok insanın ruhuna hitap eden, ülkemizde de çok sevilen Rumeli türküleri gün içerisinde sıkça kanalda yayınlanmaktadır. Rumeli TV Canlı İzle seçeneği için sitemiz bedavaTV.com ziyaretini gerçekleştirebilirsiniz.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12034

Sembol: 27500

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 5/6

İletişim Bilgileri

Telefon: 0212 233 2211

E-mail: [email protected]

Adres: Cihanşah Sok. No:1 Kat: 5-6 Çağlayan Kağıthane / İstanbul

Website: http://www.rumelitv.com.tr