Rehber TV

Rehber TV Hakkında

Rehber TV yayın hayatına girdikten sonra Zazaca, Kürtçe, Türkçe dillerinde programlar yapan bir kanaldır. 12 Eylül 2011 yılında Çağrı ismiyle yayına başlamış daha sonra isim değişikliğine gidilmiştir. Kanalın merkezi İstanbul’dadır ancak Batman ve Şanlıurfa’da da stüdyoları bulunmaktadır. Kanal birçok farklı kategoride içeriği izleyicilerle buluşturuyor. Gündeme dair ve hayatın içinden konular, İslami tema ile işlenerek izleyiciye sunuluyor. Kürtçe yayın yaptığı için Kürt halkının kültürel ögelerini, değerlerini, motiflerini ekranlara taşıyor. Kanalın canlı yayınlarını sorunsuz şekilde yüksek görüntü kalitesinde izlemek için web sitemizde yer alan Rehber TV canlı izle sayfasını kullanabilirsiniz.

rehber tv

Rehber TV aynı zamanda bir haber kanalıdır. Kanalda ve kanala ait yayın organlarında güncel haberler Türkçe, Kürtçe ve Zazaca olarak yayınlanıyor. Kanal özellikle Ortadoğu olayları hakkında anlık ve güncel haberler verirken, bölgede ki gelişmeleri takip eden sayılı yayın kuruluşundan birisidir.

Kanal, zengin içerik ve konularıyla izleyicisine keyifli vakit geçirtiyor. Bunun yanında İslami içeriklere yayın akışında çokça yer verilir. Genel olarak Kuran, Hadis, Kuran’ı anlamak üzerine yoğunlaşan dini programlar farklı bir İslami bakış açısını seyircilerine sunuyor. Kürtçe yayınlara sıkça yer veren kanal özellikle Anadolu’nun uçlarında yaşayan Kürt vatandaşlara gündemden haberdar olma fırsatı sunmakta. Kanalda akşam haberleriyse Kürtçe yayınlanıyor.

rehber tv

Rehber TV izleyicilerine keyifli vakit geçirirken çeşitli konularda bilgi vermeyi, eğitmeyi hedefler. Kanalın bilgi içerikli programlarından bazıları şunlar. Kürtçe Hukuk, Siyer, Kuran, Arapça Öğreniyorum, Sağlık.

Kürt halkı tarafından sevilerek izlenen kanal çocuklar için özel bir yayın kuşağı hazırlamış. Kanal sadece yetişkinlere değil küçük çocuklara da hitap eden çeşitli içeriklere sahip. Her sabah Cennet Bahçesi saatinde çocuklara özel yayın yapılıyor.  Kanalın içerikleri kadar reklamları da dini açıdan hassasiyet gösterilen reklamlardan oluşmakta.  Ahlak açısından sınırları oldukça belirgin olan kanalın seviyeli ve doğal akışı izleyicileri tarafından beğenilerek izlenmekte. Sizde Rehber TV’yi web sitemizde Rehber TV canlı izle sayfasında kesintisiz şekilde izleyebilirsiniz.

Frekans Bilgileri

Türksat 3A

Frekans: 12685

Sembol: 30000

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 2/3

İletişim Bilgileri

Tel: 0212 659 3148

E-mail: [email protected]

Adres: Göztepe Mh. İstoç 3.Cd. N Blok No:6/102 Bağcılar/İSTANBUL

Website: https://rehbertv.com.tr