Real TV

Real TV Hakkında

Real TV 1

Real TV, Ulusal Televizyon ve Radyo Konseyi’nin 23 Nisan 2019 tarihli toplantısında, daha iyi imkanlarla, izleyicilerine daha iyi hizmet verebilmek için daha uygun envanterlere, teknik bilgi birikimine ve profesyonel kadro potansiyeline sahip Real Analiz Bilgi Merkezi (LLC), ulusal televizyon yayın kanalı açmak için yarışmanın galibi ilan edilmiştir. Ülke çapında 37. TV kanalında yayın yapması için süresiz lisans aldığı günden beri Real TV canlı yayın akışı sağlamaktadır. 18 Temmuz 2016’da askıya alınan ANS TV’nin başkan yardımcısı Mirshahin Agayev, 2018’in başlarında yeni kanalının adını Real TV olarak duyurmuştur. Başlangıçta 28 Şubat 2018’de uydu televizyonunda çalışmaya başlanan kanal o günden beri hizmet vermeye devam etmektedir.

real tv

Real TV, Azerbaycan’da en operasyonel faaliyetlerle analiz yapılarak bilgi merkezleri sayesinde standartlarını belirleyen bir kurumdur. Kanal, sadece Azerbaycan seyircisine değil, dünyanın büyük bir kısmına her gün haber ulaştırmaktadır. Gün içerisinde kanalı takip ettiğinizde yerli ve yabancı haberlere ulaşabilirsiniz. Bunun yanında güncel olayların tartışılmakta ve bu olayların analizleri televizyonda izleyicilere sunulmaktadır. Kanal her yaştan ve her kesimden kişi tarafından gönül rahatlığıyla izlenebilmesine olanak sağlayan türden içerikleri ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışıyla birleştirerek izleyicilere sunmaktadır. Kanal hem kablolu televizyonda hem de uydu aracılığıyla yayınlanmaktadır. Ayrıca Real TV canlı izle seçeneği sayesinde kanal internetten de kolaylıkla izlenebilmektedir. Gün içinde TV kanalında yayınlanan ilginç konu ve röportajlar da kanalın Youtube sayfasında paylaşılmaktadır.

real tv

Azerbaycan’ın ilk ulusal haber kanalı olan bu kanal tüm gün boyunca dünyadaki bütün gelişmeleri seyircisine aktarmaktadır. Diğer ülkeler bu kanalı internet üzerinden kolaylıkla izleyebilmektedir. Şu anda kanal sadece Azerbaycan’daki tüm uydu ve kablo ağlarında değil, sıradan TV antenleri ile de izlenebilmektedir. Ayrıca internet sitelerinin sunduğu Real TV canlı izle seçenekleri sayesinde kanalın canlı yayın akışı sağlanmaktadır.

Frekans Bilgileri

Azerspace-1

Frekans: 11135

Sembol: 27500

Polarizasyon: Yatay (H)

Fec: 5/6

İletişim Bilgileri

Tel: +994 12 404 51 02

E-mail: [email protected]

Adres: Bakı şəhəri, N. Nərimanov rayonu, Əhməd Rəcəbli 2 küçəsi, 21

Website: https://www.realtv.az