Number One TV

Number One TV Hakkında

Number One TV 1994 yılında bizlerle buluşan bir müzik kanalı. Köklü geçmişi, bozulmayan yayıncılık anlayışıyla klasik kanallardan biri haline gelmiştir. Yüksek izleyici kitlesine sahip olan bu kanal, Karacan Grup’un bünyesinde faaliyet göstermektedir. Ali ve Ömer Karacan işbirliğiyle kurulan kanal, halen onların yönetimleri altında yayınlarına 7 gün 24 saat boyunca devam etmektedir. ilk kurulduğu yıllarda maddi zorluklarla karşılaşan kanalın ilk yerleşim yeri Yenibosna’da küçük bir stüdyodur. Şuanda ise Beykoz’da ciddi anlamda modern ve özel bir binaya sahiptir.

number one tv

Kanalın çıkış sloganı “Türkiye’nin 1 Numaralı Müzik Kanalı” mottosu yıllardan beri kullanılmaktadır. Güncel müzik dinlemek, yeni klipleri izlemek için Number One TV canlı izle seçeneğinden, kesintisiz yayınlara ulaşabilirsiniz. İngilizce olarak yayın yapan kanal, yerli ve yabancı güncel şarkıları yayınlar. Akış listesi sürekli güncellenmektedir. Dünya genelinde en yeni albümler ve video klipler kanalda anında yer alır. Kanalın Türkçe müzik ağırlıklı yayın yapan Number One Türk TV isimli kardeş kanalı mevcuttur.

Ağırlıklı olarak yabancı müzik yayını yapan kanaldı, talk şovlar, magazin programları ve gezi rehber programları da yer alır. Rakipleriyle arasında fark oluşmasının nedeni ise global bir yayın anlayışına sahip olmasıdır. Dünya ile aynı anda yayınladığı yeni klipler nedeniyle, ciddi bir takipçi kitlesine ulaşmayı başarmıştır. En yeni klipleri Number One TV canlı yayın olarak izlemek adına, sizler de hemen siteyi ziyaret edebilirsiniz. Kanal şuanda Türksat Uydusu, D Smart, TiVibu gibi yayın platformları ve internet üzerinden etkileşimdedir.

Yayınlarında sürekli olarak klip kuşakları dönmektedir. Bu kuşaklarda klip genel bilgilerinden başka bir içerik olmaz. Bu nedenle yalın bir yayın akışına sahiptir. Madonna’nın The Power Of Goodbye ve The Cranberries’den “Promises şarkılarında çektiği klipler, dünya genelinde ilk olarak Number One TV ‘de yayınlanmıştır. Eski popüler programlardan bazıları; One Number, C&C Zone, Fresh, Gold ve Happy Hours unutulmaz yayınlardır.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12729        

Sembol: 30000

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 2/3

İletişim Bilgileri

E-mail: [email protected]

Adres: Elms Farm Upper Minety Malmesbury Wiltshire SN16 9PR London / United Kingdom

Website: https://www.numberone.com.tr