Minika GO

Minika GO Hakkında

Minika GO TV çizgi film kanalı, 20 Ocak 2012 tarihinde, Turkuaz Medya Grubu tarafından yayın hayatına başlatılmış olan bir çocuk kuşağı kanalıdır. Daha önceden adı Minika olan Minika GO, 1 Şubat 2020 tarihinde yenilenerek, ismini ve TV logosunu değiştirmiş, yeni ismi Minika GO olmuştur.

minika go

2012 Yılından bu yana, TV yayın kuşağında yer alan Minika GO, yayınladığı çocuk programları ile çocukların bir hayli ilgisini çekmiş, kendini bu alanda yenilemeye devam etmiştir. Kardeş kanalı olan Minika Çocuk da yayın hayatına devam etmektedir. 3 – 8 yaş yaş arası çocuklar için hazırladığı özel içerikli çocuk programları oldukça dikkat çekicidir. Ayrıca birbirinden eğitici ve farklı konulara sahip çizgi film programları ile 7 – 14 yaş grubundaki çocukların da gözdesi olmayı başarmıştır.

Yayında olan bütün çizgi film ve çocuk programları, pedagoglar tarafından onay almış ve tavsiye edilmiştir. Çocukların hayal dünyasına yönelik yepyeni içerikler üretmeye devam eden Minika GO, genellikle 7-14 yaşları arasında olan çocuk izleyicilerine keyifli zaman geçirtmeye devam edecek gibi görünüyor.

minika go

Maceracı Yüzgeçler, Damla’nın Dolabı, My Little Pony, Bay Becerikli, Neşeli Dünyam, Thomas ve Arkadaşları gibi, 3 – 8 yaş aralığındaki çocuk izleyicileri için hazırladığı, eğitici ve eğlenceli çizgi filmler yayınlanmaktadır.

Bunun yanı sıra, yine 7 – 14 yaş grubu içerisindeki çocuk izleyiciler için özel hazırlamış olduğu, Peter Pan’ın Yeni Maceraları, Thunderbirds Are Go, Sherlock Yack, Koyun Shaun, Sonic Boom, Oscar Çöllerde gibi, macera dolu, eğitici ve eğlenceli birçok çizgi dizi, yayın kuşağında yer almaktadır.

Çizgi film dışında, her yaştaki çocuk grubuna ithaf en, eğitici oyunlar, çocuk kulübü, etkinlikler gibi yine birçok program içeriği bulunmakta, çocukların evdeki saatlerini dolu dolu geçirmelerine olanak tanımaktadır.

Kardeş kanalı Minika Çocuk olan, Minika GO çocuk kanalını, canlı yayın olarak sitemizden izleyebilirsiniz.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12053

Sembol: 27500

Polarizasyon: H (Yatay)

Fec: 5/6

İletişim Bilgileri

E-mail: [email protected]

Adres: Barbaros Bulvarı Cam Han No:153 Balmumcu Beşiktaş / İstanbul

Website: https://www.minikago.com.tr