Lalegül TV

Lalegül TV Hakkında

lalegül tv

Lalegül TV, bir derneğe ait olan ve İslam teması çerçevesinde şekillenen kanallardan birisidir. 2014 senesinde  Ahmet Mahmut Ünlü isimli ünlü Türkiye vaizi tarafından kuruldu. 24 saat yayın boyunca kayıttan sunulan içeriklerin dışında her gün canlı sohbet yayınları paylaşılır. Ahmet Mahmut Ünlü, İsmailağa Tarikatı’nın üyelerinden birisidir, cemaatin asıl kurucusu  Mahmud Ustaosmanoğlu olan başka bir vaizdir. Cemaat üyeleri sarık ve cübbe kullandıkları için halk tarafından Cübbeli Hoca olarak isimlendirilmişti. Daha sonra popülerliğinin artması ile birlikte Cübbeli Ahmet Hoca olarak da anılmıştı.

lalegül tv

İslam’ı en iyi çerçevede tanıtmaya çalışan Ünlü; Lalegül TV seyircilerine hoşsohbet havasıyla sık sık yapılan dualara ve ibadetlere ortak olma fırsatı sunuyor. Hemen hemen her zaman özel duaları, zikirleri ve başka ibadetleri Türk halkına tanıtan Cübbeli Hoca, Türk halkı tarafından sevilen bir vaizdir. Kanal izleyicileri sevilen tarihçi Profesör Doktor Ahmet Şimşirgil ile İslam ve Türkiye tarihi hakkında bilgi alırken, başka eğitici içeriklere de ulaşma imkanı buluyor. Sizde web sitemizde bu kanalı Lalegül TV canlı izle sayfamızda izleyebilirsiniz.

lalegül tv cübbeli ahmet hoca

Lalegül TV’de canlı yayında yapılan dua ve zikirlere, sohbetlere, İslamın önemli gün ve gecelerini kolayca takip etmek için web sitemizde Lalegül TV canlı izle seçeneğini kullanabilirsiniz. Önemli gün ve gecelerde kesintisiz yayın yapan Lalegül TV her perşembe akşamı, cuma günleri de seyircilerini günün dini anlam ve önemi hakkında bilgilendiriyor. Mahmut Ünlü, İslami kökeninin çok derinlerden alıp, okuduğu onlarca eseri en güzel ifade tarzıyla paylaşan ünlü bir vaizdir. Özellikle konuşma tarzı ve neşeli tavırlarıyla küçük büyük herkesin gönlüne taht kuran kanalın kurucusu Cübbeli Hoca toplumca eğitilmeyi hedef alarak kanalında sıkça İslam dersleri yayınlıyor. Kanal yayınladığı Arapça, itikad, Kuran-ı Kerim, ilmihal gibi konulardaki eğitici içerikleriyle adeta televizyonlar üzerinden faaliyet gösteren bir İslam okulu fonksiyonu gösteriyor.

Lalegül TV 1

Frekans Bilgileri

Frekans: 12423

Sembol: 30000

Polarizasyon: Yatay (H)

Fec: 3/4

İletişim Bilgileri

Tel:  +90 (212) 435 50 50

E-mail: [email protected]

Adres: Fevzi Çakmak Mahallesi Osmangazi Caddesi 1992. Sokak No:1 D:61 Bağcılar/İSTANBUL

Website: https://lalegultv.com.tr