Kudüs TV

Kudüs TV Hakkında

kudüs tv

Kudüs TV  2007 senesinde yayın hayatına giren bir haber kanalıdır.  Öncelikle belirtmek gerekir ki kanal, Türkçe dilinde yayın yapmaktadır. Arapça veya Kürtçe yayın yapmamakta. Kudüs neresidir? Neden Kudüs isminde bir kanal Türk yayıncılığına başlamıştır?

Kudüs; Filistin’de (Yahudilerce işgal altında olan) yer alır. Müslümanlar için Mekke’den sonra en önemli ikinci şehirdir. Müslümanların kutsal saydığı  Mescid-i Aksa burada bulunur. Diğer yandan Yahudiler ve Hristiyanlar içinde Kudüs kutsal bir şehirdir ve Yahudiler her sene buraya “Ağlama Duvarına” gelerek kendi haç ibadetlerini yerine getirir. Ayrıca Kudüs eski Süleyman Tapınağı’nın üzerine kurulmuştur ve tapınak Yahudilik için çok değerlidir. Dini mistisizmin kilit noktası olan ve 3 büyük din için kutsal sayılan Kudüs; Müslümanlar’ın hala üzerinde bağımsızlık mücadelesi verdiği tarihi bir şehirdir.

kudüs tv

Kudüs TV Türk Televizyon yayıncılığı alışkanlıklarının biraz dışında bulunabiliyor. Özellikle İran yapımı film-dizi severler kanalda yayınlanan İran yapımı dizilerini beğeniyle izlemekte.

Kudüs TV’nin başlığı “İslam Dünyası Gündemi” dir. Başlıktan anlaşılacağı üzere TV kanalının ana amacı İslam Dünyası’nın nabzını tutmak, Ortadoğu, Afrika, Uzakdoğu, Batı, Avrasya, Kafkaslar gibi coğrafi bölgelerin tümünü kapsayan bu söz şimdilik çatışmaların yoğun olduğu Ortadoğu ve Kudüs bölgesiyle sınırlı diyebiliriz. Siz de İslam Dünyası gündemini takip etmek istiyorsanız sitemizden Kudüs TV canlı izle seçeneği ile kanalı izleyebilirsiniz.

kudüs tv

Kanalın aynı zamanda siyasi uzantısı Saadet Partisi’ne dayanır. Yayın akışı genellikle sözlü, edebi temada olan kanalın haber niteliği taşıyan programları ise genel olarak İslam-Yahudilik çatışmaları üzerine olmakta. Filistin’de neler olup bittiğini öğrenmek isteyenlerin takip ettiği kanal; izleyicilerine seviyeli, hoşgörülü, sağduyulu bir platform sunmaktadır. Sizde Kudüs TV canlı izle sayfası aracıyla web sitemizde izleyebilirsiniz.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12729

Sembol: 30000

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 2/3

İletişim Bilgileri

E-mail: [email protected]

Website: https://www.kudustv.com