KRT TV

KRT TV Hakkında

Eski adıyla Karadeniz Tv, yeni adıyla KRT Tv, 7 Eylül 2014 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Bir kültür kanalı olan KRT Tv, Türkiye’de yayın yapan kültür kanalları arasında en çok izlenilen kanalların başında gelmektedir. “Türkiye’nin İlk Kültür Ekranı” sloganını kullanan kanal, kaliteli içerikleriyle taraflı tarafsız birçok insanı severek izlediği bir kanal olmuştur. Bünyesinde bulundurduğu kaliteli programcılar ve yayınladığı sevilen içeriklerle farkını her geçen gün ortaya çıkarmaktadır. KRT Tv bir kültür kanalı olmasının dışında haber, siyaset, ekonomi alanlarında da kaliteli içerikleri izleyicilerine ulaştırmaktadır. Kanalın genel merkezi İstanbul’dadır. Türksat uydularının yanı sıra Digiturk, D-Smart, KabloTV gibi platformlardan da yayınlarını sürdürmektedir.

KRT Tv kültür ve sanat odağını koruyarak güvenilir, tutarlı, doğru bilgiye önem veren bir yayıncılık politikasıyla yayınlarını sürdürmektedir. Kültür kavramının önemli bileşenlerinden sinema, edebiyat, müzik türlerini yayınlarında yer vermeye devam ediyor. Türkiye’nin kurucu değerlerine saygılı, demokrat ve tarafsız olma vaadini koruyarak, izleyicilerin keyifle izledikleri bir kanal olmayı sürdürüyor.

KRT TV Programları

Stüdyo Ankara

krt tv stüdyo ankara

Zeynep Gürcanlı, Yıldız Yazıcıoğlu, Nergis Demirkaya’nın hazırlayıp sunduğu programda Ankara’da yaşananlar ve Ankara’dan dünyaya yansıyanlar tartışılıyor. Üç deneyimli kadın gazeteci konuşulması gereken tüm konuları çekinmeden ve cesurca konuşuyor.

Bana Dinden Bahset

krt tv bana dinden bahset

İlahiyatçı-yazar İhsan Eliaçık, dine ve hayata dair sorgulanmanın anında tartışmaya açıldığı, yanlış bilinenlerin tekrar ele alınıp onarıldığı Bana Dinden Bahset ile sohbetler gerçekleştirecek.     

Medya Terapi

krt tv medya terapi

Gazeteci Zafer Arapkirli, gündeme dair yaşanan tüm gelişmeleri cesur ve tarafsız bir şekilde değerlendiriyor. Ankara siyaseti, toplumsal olaylar, ülkemizdeki son gelişmeler usta gazetecinin yorumlarıyla ekranlara geliyor.

Dünya ve Biz

Tülin Daloğlu’nun hazırlayıp sunduğu programda dünyada yaşanan siyasi gelişmeler güncel bir bakış açısıyla izleyenlere aktarılıyor. Son yaşanan siyasi olaylar ülkemize olan etkileriyle birlikte değerlendiriliyor. Ankara siyasetinin dünyada yaşanan gelişmelere olan yaklaşımı yapılan yorumlarla açıklanıyor.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12729

Sembol: 30000

Polarizason: Dikey (V)

Fec: 2/3

İletişim Bilgileri

Telefon: 0212 212 4100

E-mail: [email protected]

Adres: Selahattin Pınar Cd. Polat İş Mrk. No: 32/A Mecidiyeköy – Şişli / İstanbul

Website: http://www.krttv.com.tr