Kral TV

Kral TV Hakkında

Kral TV Cem Uzan tarafından 16 Ağustos 1994 yılında kurulan bir yayın organıdır. Test yayın aşamasında Teleon ile ortak yayın yapmış, Teleon kapandıktan sonra, aynı frekansta 24 saat süresince yayınlarına devam etmeye başlamıştır. 1995 senesinde ilk kez başlattığı Kral TV Video Müzik Ödülleri, bugün hala düzenli olarak yapılmaktadır. Kanal 1999 ve 2001 yılları arasında yayın şeklini değiştirmiştir. O dönem Teleon’ın yeniden açılması ile birlikte, Kral TV canlı olarak 19:00 dan sonra, diğer kanal ile dönüşümlü olarak verilmeye devam etmiştir.

kral tv

Kral TV yayın anlayışı içinde, pop, fantezi, arabesk, pop rock ve türkü tarzında, yerli yapımcıların oluşturdukları klipleri yayınlayan bir video müzik kanalıdır. Özellikle 2011 yılından bu yana kardeş TV kanalı Kral Pop TV devreye alınarak, bu kanalda müzik türleri geliştirilmiştir. Kral Pop TV yayınlarında Türkçe Pop ve Türkçe Rock türlerine yer verilmeye başlamıştır. Kral TV canlı izle seçeneği ile tüm müzik türlerine ve videolarına ulaşabilirsiniz. Sürekli olarak müzik yayını yapan bu kanal, zengin müzik arşivine sahiptir. Eski konsepte ek olarak günümüzde Türk halk müziği, Türk sanat müziği, özgün müzik, roman havaları, enstrümantal müzikler, Kürtçe müzik ve tasavvuf müziği gibi kullanıcıların beklentilerine uygun yayınlar yapmaktadır.

kral tv

Kanal, müzik sektörünün öncülerinden olduğu seneler boyunca, sürekli olarak ilk klipleri yayınlamayı, Video Müzik Ödülleriyle müzik sektörüne bir değer katmayı başarmış bir TV kanalıdır. Yapılan seçimlerde kullanıcıların SMS ile oy kullanması baz alınmış, bu şekilde halkın sevdiği ve seçtiği klipler ödüllendirilmiştir. Günümüzde de belli tarz videoları canlı izlemek adına TV ya da internet üzerinde yayın hayatına devam etmektedir. Canlı müzik dinlemek için bu kanalı sitemizden takip edebilirsiniz.

kral tv

Frekans Bilgileri

Frekans: 12015          

Sembol: 27500

Polarizasyon: Yatay (H)

Fec: 5/6

İletişim Bilgileri

Telefon: 0212 335 0000

E-mail: [email protected]

Adres: Ahi Evran Cad. No:4 Maslak Sarıyer/İstanbul

Website: www.kralmuzik.com.tr