Kıbrıs TV

Kıbrıs TV Hakkında

Kıbrıs TV 1

Kıbrıs TV, Kuzey Kıbrıs’ta yayın hayatına başlayan ilk televizyon kanalları arasında yer almaktadır. Kanal, 1999 yılından beri aktif şekilde yayın hayatına devam etmektedir. Kıbrıs Medya Grubu bünyesinde hizmet vermekte olan kanal ilk olarak Kıbrıs FM ismiyle radyo kanalı olarak hizmet vermekteydi. KTV kısaltması ile bilinen kanal, genel olarak öğretici bir yayın ilkesine sahip. Kanalda birçok farklı türde içerik yer alırken, kanalın ana teması ise haber programları olarak öne çıkıyor. Kıbrıs TV canlı yayınlarında, saat 13 ve 19 olmak üzere iki farklı zaman diliminde haber programları yayınlanıyor. Haber bültenlerinden geri kalan zamanlarda ise kanalın kendi stüdyolarında hazırlamakta olduğu programlar yayınlanıyor.

kıbrıs tv

Kanalın gündüz kuşağı yayınlarında hedef kitle genellikle kadınlar ve çocuklar olarak öne çıkmaktadır. Akşam saatlerinde ise genelde gündem içerikli tartışma programlarına yer veriliyor. Hafta sonları ise genel olarak daha geniş bir kesime hitap edecek programlar, kanalda yayınlanıyor. Hafta sonu yayın odağının genelde av programlarında olduğu söylenebilir. Ayrıca bu programlar izleyiciler tarafından da oldukça sevilmektedir. Kıbrıs TV ilk olarak yayınlarına hem İngilizce hem de Türkçe içeriklerle başlamış olsa da günümüzde yalnızca Türkçe dilinde içerikler sunmakta olan bir kanaldır. Kıbrıs TV; Kıbrıs adasının tamamında, Türkiye’de ve bazı Avrupa ülkelerinde yayınlar yapmaktadır.  

kıbrıs tv kıbrıs sözcüleri programı

Kıbrıs TV’nin de içinde bulunduğu Kıbrıs Medya Grubu bünyesinde Kuzey Kıbrıs’ın ilk İngilizce gazetesini de barındırmaktadır. TURKSAT 3A uydusu üzerinden yayın yapmakta olan kanalın izleyici kitlesi, neredeyse tamamen KKTC vatandaşlarından oluşmaktadır. Genel merkezi Kıbrıs’ta bulunan kanal, şu an için TURKSAT 3A dışında başka bir platformdan izlenemiyor. Kıbrıs TV canlı izle seçeneklerinden faydalanmak için sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Site üzerinde yer alan bağlantıdan canlı bir şekilde izlemeniz mümkündür.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12610

Sembol: 20830

Polarizasyon: Yatay (H)

Fec: 3/4

İletişim Bilgileri

Tel: 0392 225 53 41

E-mail: [email protected]

Adres: Dr. Fazıl Küçük Bulvarı, Yeni Sanayi Bölgesi Lefkoşa Mersin 10 / Türkiye

Website: https://www.kibristv.com