Kanal Urfa

Kanal Urfa Hakkında

kanal urfa

Kanal Urfa, Şanlıurfa şehrinin ilk yerel televizyon kanalıdır. Genel merkezi Eyyübiye ilçesinde olan kanalın kurucusu ve genel müdürü İbrahim Toru’dur. İbrahim Toru maalesef Covid-19 hastalığına yakalanmış ve hayatını kaybetmiştir. Şanlıurfa şehrinden en güncel haberleri en kısa sürede yerel halka ulaştıran Kanal, şehrin ve çevre illerinde en çok izlenen yerel televizyon kanallarından biridir. Ağırlıklı olarak yayınlarında yerel haberlere yer veren kanalda zaman zaman ülke gündeminden önemli olaylarda yer almaktadır.

Kanal Urfa, tarafsız ve doğru habercilik anlayışı, güncel olayları hızlı bir şekilde ekrana getirmesiyle ülkemizde yayın yapan yerel kanallar arasında farkını ortaya koymaktadır. Görüntü ve içerik kalitesini her geçen gün iyileştiren kanal, yatırımlarına devam etmektedir. Türksat uydusundan yayın yapan Kanal Urfa, yayınlarını tüm Türkiye’ye ve dünyadaki Şanlıurfalılara ulaştırabilmektedir. Kanal Urfa Canlı aramasını yaparak ulaşabileceğiniz web sitemizde kanalın canlı yayınlarını kesintisiz olarak izleyebilir ve kanalla ilgili bilgilere erişim sağlayabilirsiniz. Şanlıurfa’nın severek takip edilen bir diğer yerel kanalı olan Edessa TV‘yi de web sitemiz aracılığıyla canlı olarak donmadan izleyebilirsiniz.

kanal urfa

Kanal Urfa Yayın Akışı

Kanal Urfa yayın akışında yerel haberlerin dışında ekonomi, siyaset, tartışma, spor, müzik, yaşam, sağlık, din, belgesel türlerinde de yayınlar mevcuttur. Orjinal içeriklere sahip olan kanalda yayın akışında yer alan bazı programlar şunlardır;

Mehmet Emin Tapan ile Ana Haber, Spor Zirvesi, Gündem Özel, Ahmet Saraoğlu ile Cuma Vaazi, İslam ve Hayat, İzollu Show, Ramazan Köse Show, Hadislerle İslam, Abu Yasin ile Atabe, Seydi Vakkas ile Klay Show, Yerel Medya Soruyor, Anadolu Soruyor. Ay Işığım. Kanalda dini içeriklere oldukça önem verilmektedir. Cuma günleri, kandil günleri, dini bayramlar ve Ramazan ayında konularla alakalı pek çok program kanalda yayınlanmaktadır.

kanal urfa

Kanalda ayrıca Şanlıurfa şehrine özgü sıra gecelerinin yer aldığı eğlence programları da sıklıkla yayınlanmaktadır. Yerel halkın severek izlediği sıra geceleri programlarında sevilen yerel sanatçılar en iyi şarkı ve türküleriyle performanslarını sergiliyorlar. Kanal Urfa, Şanlıurfa’dan sevilen ve oldukça izlenilen bir kanal olmaya devam ediyor.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12685

Sembol: 30000

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 2/3

İletişim Bilgileri

Telefon: 0414 247 3636

E-mail: [email protected]

Adres: Akçakale Yolu Üzeri 3. Km Eyyübiye / Şanlıurfa

Website: https://www.kanalurfa.com