Kanal T

Kanal T Hakkında

Kanal T, Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nde yer alan bir televizyon kanalı olarak görev yapmaktadır. 6 Kasım 1996 tarihinde yayına başlamış ve ülkenin ilk özel televizyon kanalı olarak Kıbrıslı vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlamıştır. Bu ilk özel kanal Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkanı Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a aittir. Ersin Tatar tarafından ilk kurulduğu zaman Kanal Tempo adına sahiptir. Kanal T canlı yayınlarını web sitemizde tamamen ücretsiz şekilde donmadan izleyebilirsiniz.

kanal t

İlk dönemlerinde yayınladığı filmler ülke içerisinde halk tarafından en çok izlenen programlar arasında yer almıştır. 2015 senesinden sonra yönetim kurulu başkanı olarak görev yapan Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar görevinden istifa etmiştir. Bunun sonrasında Ersin Tatar eşinin göreve tekrar dönmesi için çağrıda bulunmuştur. Sahibi Ersin Tatar’ın fikirleri altında ilerleyen bu özel kanal milliyetçi ve sağcı bir yayın politikasını benimsemiştir.

Kanal logosu kırmızı ve beyaz renktedir. Bunun sebebi, bu renklerin Türk bayrağını çağrıştırması olarak açıklanabilir. Ersin Tatar, aynı zamanda Kanal T ile benzer yayın organlarına da sahiptir. Ayrıca, Radyo T’nin de sahibi olarak karşımıza çıkmakta. Radyo T 96.6 Mhz FM frekansından yayın yapmaktadır. Kanalların dili Türkçe’dir. Genel merkezi Lefkoşa olup yayın alanı daha çok ulusal olarak görev yapar.

kanal t

Kanal T Televizyonu temiz toplumun tercihi sloganı ile hareket etmiştir. Yayın hayatına başlamış olduğu ilk günden itibaren günümüze kadar uzanan süreçte özellikle Türkiye Cumhuriyeti’nde ve Avrupa ülkelerinden Türk vatandaşların beğenisini kazanması sebebiyle geniş bir izleyici kitlesine yükselmiştir. Kanalın teknik alt yapısı Türkiye’de yayın yapmakta olan ulusal televizyonlardan sağlanmaktadır. Bunun sonucunda kanal hem öne çıkıyor hem de sürekli ilerleme avantajımı elde etmiş oluyor.

Ülke genelinde araştırılan izlenme oranlarında, %70 seviyesindeki uydu kanallarının Kanal T’yi tercih ettiği bilinmektedir. Yine yapılmakta olan araştırmalar kapsamında bu kanalın uydudan yayın yapan kanallar arasında en çok izlenen kanal olduğu ispatlanmıştır. İnsan kaynakları yönetimi, disiplinli çalışması geniş kadrosu, kurumsal yapısı ve temiz toplum yayınları ilkeleri ile başarıyı yakalamış olan Kanalın canlı yayınlarını web sitemizde yer alan Kanal T canlı izle sayfası üzerinden kolaylıkla izleyebilirsiniz.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12610

Sembol: 20830

Polarizasyon: Yatay (H)

Fec: 3/4

İletişim Bilgileri

Tel: 0 212 642 35 35

E-mail: [email protected]

Adres: Sanayi Mh. Sancaktepe Mevkii Avcılar Cd. No:9 K:3 Güngören / İSTANBUL

Website: http://www.kanalt.com.tr