Kanal B

Kanal B Hakkında

Başkent Üniversitesi tarafından 2004 yılında kurulan Kanal B, ulusal düzeyde yayın yapan bir televizyon kanalıdır. Kanal B’nin ayrıca Radyo B isminde bir radyo kanalı da bulunmaktadır. 1988 yılında kurulan kanal, haber ve bilgi kanalı olmasının yanı sıra Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri için bir uygulama kanalı rolünü üstlenmektedir. Genel merkezi Ankara’da olan kanal Türkiye’nin ilk üniversite kökenli televizyon kanalı olma özelliğini taşımaktadır. Kanalın sahibi Başkent Üniversitesi’dir. Uydu, Digiturk, D-Smart, KabloTV gibi yayın platformlarında yer almaktadır. Kanal B’nin vizyonu, haber vermenin ve haber almanın önemini göz önünde bulundurup toplum için dakik ve güvenilir haberleri izleyicilere ulaştırabilmektir.

Kanal B Programları

Eğitime Destek Programı

kanal b eğitime destek programı

Kanal B’de yayınlanan bu programda üniversite öğrencileri için çeşitli ders konularının anlatıldığı birçok farklı lisans programlarının dersleri yer almaktadır. Farklı branşlardan öğretim görevlileri müfredatta yer alan dersleri anlatmaktadır.

Sanatın Adımları

kanal b sanatın adımları

Yapımcılığını ve sunuculuğunu Ayşen Gaye’nin üstlendiği bu program, sanatın tüm renklerini sanatın ışığında ve verdiği aydınlıkta ekranlara taşıyor.

Bekleme Odası

kanal b bekleme odası

Gürbüz Evren’in hazırlayıp sunduğu bu tartışma programında, kamuoyunu ilgilendiren güncel olaylar uzman konukların katılımıyla tartışılıyor. Birçok konuyu ilgilendiren fakat gözlerden kaçan belgeler, açıklamalar ve bilgiler ekranlara geliyor.

Başkent’te Sağlık

kanal b başkent'te sağlık

Özgün Özcan Cemali’nin yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiğin bu programda, sağlığımızı ilgilendiren birçok konu masaya yatırılıyor. İzleyicilerden gelen sorularından değerlendirmeye alındığı Başkent’te Sağlık, Başken Üniversitesi Tıp Fakültesi hocalarının katılımlarıyla sağlığımız ilişkin önemli bilgileri ekranlara taşıyor.

Bizim Türküler

kanal b bizim türküler

Anadolu’yu ve Anadolu’nun ezgilerini yansıtan program Bizim Türküler Kanal B’de ekranlara gelmeye devam ediyor. Programın sunuculuğunu ise Türk Halk Müziği sanatçısı Burak Sönmez yapıyor.

Yeniden Yaşama Yolculuk

kanal b yeniden yaşama yolculuk

Özgün Özcan Cemali’nin sunuculuğunu üstlendiği bu programda Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleştirilen organ nakillerinden sonra hastaların yeniden yaşama nasıl tutulduğu, yaşadıkları ekrana geliyor. Hasta yakınları ve donörler bu süreci söyleşilerle izleyenlere aktarıyor.  

Frekans Bilgileri

Frekans: 11916          

Sembol: 30000

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 3/4

İletişim Bilgileri

Telefon: 0312 234 1434

E-mail: [email protected]

Adres: 1326. Cadde No:11 Öveçler – Ankara

Website: http://www.kanalb.com.tr

No Responses

  1. Anonim