Kanal 7 Avrupa

Kanal 7 Avrupa Hakkında

kanal 7 avrupa

Kanal 7 Avrupa, Kanal 7 televizyonunun uluslararası yayıncılık için kullandığı bir kanal olarak nitelendirilebilir. Kanal 7, 1994 yılında ulusal yayıncılık amaçları ile kurulmuş olan bir kanaldır. Kuruluşunun üstünde bir zaman geçmesi ile birlikte kanalın yayınları uluslararası düzeye taşınmak istenmiş ve bu sebeplerden dolayı bu kanal kurulmuştur. Kanalın izleyici kitlesinin büyük bir kısmı Türkiye dışında yaşamakta olan Türklerden oluşmaktadır.

Kanal 7 ve Kanal 7 Avrupa canlı yayınlarında sunulan programlar birbirinin aynısıdır. Fakat zaman zaman saat konusunda farklılıkların oluştuğunu söylemek mümkündür. Bunun en büyük sebebiyse Avrupa ve Türkiye arasında bulunan saat farkını ortadan kaldırmak olarak açıklanabilir. Kanal 7 Avrupa kanalının yayın anlayışı genellikle dini ve milli bakımdan anlam taşıyan konulara dikkat çekmek adına hazırlanmış çeşitli programlardan oluşmaktadır. Yani, kanalda yer alan programların amaçlarının dini ve milli bir bilinç oluşturmak ve geliştirmek olarak açıklanabilir.

kanal 7 avrupa

Hafta içi her gün saat 7’de sabah haberleri ile birlikte güne başlayan Kanal 7 Avrupa’da, sabah haberlerinin ardından gündüz kuşağı programlarına yer verilmektedir. Kanalın en çok takip edilen ve sevilmekte olan programları ise Elif ve Sev Yeter isimli diziler olarak karşımıza çıkmakta. Ayrıca hafta sonları ekranlarda yer almakta olan Hz. Yusuf dizisi de hatırı sayılır bir kitleye sahiptir. Yaşam ve siyaset alanında programlara da yer vermekte olan kanalda Prof. Dr. Necmettin Nursaçan ile Dini Sohbetler programı da oldukça ilgi görmektedir. Programda din adına merak edilenler ve çeşitli sorular cevaplandırılıyor.

kanal 7 avrupa

Kanal 7 Avrupa canlı izle sorguları yapıyorsanız, doğru adrestesiniz. Web sitemizden kanalın tüm yayınlarını yüksek görüntü kalitesi ile izlemeniz mümkün. Ayrıca kanala dair yayın akışı gibi çeşitli bilgileri de görüntüleyebilirsiniz.  

Frekans Bilgileri

Frekans: 12685

Sembol: 30000

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 2/3

İletişim Bilgileri

Tel: [email protected]

E-mail:  +90 (212) 437 80 80

Adres: Orta Mahalle Anıt Sokak No:2/1 Bayrampaşa/İstanbul – Türkiye

Website: https://www.kanal7avrupa.com