Kanal 5

Kanal 5 Hakkında

Kanal 5, 1994 yılında Mehmet Ali Yaprak tarafından kurulan, Gaziantep şehrinde faaliyetini sürdüren yerel bir televizyon kanalıdır. Eski ismi Yaprak Tv olan Kanal 5, ağırlıklı olarak Gaziantep, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesinden haberleri ekranlarına taşımaktadır. Genel merkezi Gaziantep’te olan kanalın, İstanbul ve Ankara’da ofisleri ve stüdyoları bulunmaktadır. Uzun süreli televizyon yayıncılığı tecrübesine sahip olan kanal, Gaziantep’te en çok izlenilen yerel televizyonların başında gelmektedir. Gaziantep’in yerel kanalları arasında önemli bir yere sahip olan GRT TV‘yi de web sitemiz aracılığıyla takip edebilirsiniz.

kanal 5

Kanal yayın hayatına karasal yayın ağı ile başlamış olup şu an da Türksat uydusu üzerinden yayınlarını izleyicilerine ulaştırmaktadır. Haber içerikli programların ağırlık olarak ekrana geldiği kanal da ayrıca, spor, ekonomi, yaşam, gezi, sağlık, belgesel, din ve kültür türlerinde yayınlar ekrana gelmektedir. Kanal 5 Canlı seçeneği için sitemiz bedavatv.com ziyaretini gerçekleştirebilirsiniz.

kanal 5

Kanal 5 Yayın Akışı

Kanal 5 yayın akışında, yerel halka fayda sağlayacak, bilgilendirecek yayınlar sıklıkla ekrana gelmektedir. Kaliteli yapımlar ve sunucular yerel halkın ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeydedir. Gün içerisinde bir çok farklı programa ev sahipliği yapan kanalda yer alan programlar ise şunlardır;

Ahmet Yardımcı ile İyilikten Sağlığa, Ankara Özel, Aydın Tufan ile Gündem Özel, Doğru Bakış, Divan, Elif Ufluoğlu ile Sivil Etki, Gündem Tarım, Hadi Öztürk ile Gurbetten Sılaya, Kim Nerede Ne Yapıyor?, Medeniyetimiz, Merkez Ankara, Önce Eğitim, Siyaset Analizi, Saadet-i Dareyn, Sivil Politika, Son Durum, Spor Ruhu, Üretimin Liderleri, Yaşayan Tarih. Kanalın yeni teknolojileri de iyi bir şekilde kullanıyor oluşu, internet ve sosyal medya kullanıcılarına da ulaşmasını sağlamaktadır. Yayınlarını uydu ve online canlı yayınlar üzerinden yapan kanal, izleyicilerine rahat bir erişim imkanı sağlamaktadır. Şehrin en güncel haberlerini tarafsız, hızlı ve doğru bir şekilde yerel halka ulaştırma misyonu edinen Kanal 5, aynı zamanda Gaziantep’in tanıtımına katkı sağlayacak yayınlara yer vermektedir.

kanal 5

Frekans Bilgileri

Frekans: 12685

Sembol: 30000

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 2/3

İletişim Bilgileri:

Tel: 0312 287 1055

E-mail: [email protected]

Adres: Muammer Aksoy Bulv. İncilipınar Mah. İncilipınar İş Merkezi Kat:1 Şehitkamil / Gaziantep

Website: www.kanal5.com.tr