Kanal 42

Kanal 42 Hakkında

Kanal 42, 1995 yılında Konya’da yerel bir televizyon kanalı olarak yayın hayatına başlamıştır. Mustafa Yavuz tarafından kurulan kanal, kurulduğu ilk günlerde test yayınlarına başlamış, sonrasında normal yayına geçmiştir. Kanalın eski adı Konya Tv’dir. Fakat bir diğer yerel televizyon kanalı olan KON TV ile isim benzerliği dolayısıyla kanalın ismi mahkeme kararı ile Kanal 42 halini almıştır. Yerel haber ağırlıklı yayınlar yapan kanalda pek çok farklı türde içeriklerde gün içerisinde ekranlara gelmektedir.

kanal 42

Selçuklu Yayın Grubu bünyesinde yayınlarına devam eden kanalın yönetim kurulu başkanlığını Mustafa Derbentli yapmaktadır. Uzun yıllar karasal verici üzerinden yayınlarını sürdüren Kanal 42, zamanla büyük bir atılım göstermiş ve yayınlarını Türksat uydusuna taşımıştır. “Türkiye’nin Yükselen Yıldızı” sloganını kullanan kanal, stüdyoları ve genel merkezi ile Konya şehrinden yayınlarını sürdürmeye devam ediyor. Kanal 42 Canlı seçeneği için sitemiz bedavatv.com ziyaretini gerçekleştirebilirsiniz. Kon TV de Konya’nın web sitemiz üzerinden canlı yayınlarını kesintisiz seyredebileceğiniz yerel kanallarından biridir.

Kanal 42 Yayın Akışı

Kanal 42 yayın akışında ağırlıklı olarak yerel ve ulusal haberlere yer verilmektedir. Haberlerin dışında ekonomi, sağlık, yaşam, edebiyat, spor, dini bilgiler içeren çok geniş bir yelpazede yayınlarda mevcuttur. Kanalın yayın akışında yer alan programlar ise şunlardır;

Şaban Büyükeken ile Tarım Analiz, Kerem İşkan ile Canlı, Ali Ayata ile Konuşmaya Değer, Vildan Yaşar ile Hayatın İçinden, Turkuaz, İzdüşüm, Sümeyra Arslan ile Kitap Kafe, Fatih Güneş ile Piyasanın Nabzı ve Ekonomik Şurası, , Naciye Teyze ile Eski Konya, İsmet Çelik ile Spor 42, Ali Rıza Özen ile Amatörün Sesi, Veli Özkan ile Futbol Saati, , Yüz Yüze, Hikmet Pınarı, Asr-ı Saat Dersleri, Tarihten Yansımalar. Kerem İşkan tarafından sunulan Ana Haber Bülteni, yerel bazda iyi bir izlenme oranına sahip olan kanalın en çok izlenilen programıdır. Ülkemizden ve Konya’dan önemli gelişmeleri yer aldığı haber bültenleri tarafsız ve doğru bir şekilde izleyicilere aktarılmaktadır.

kanal 42

Frekans Bilgileri

Frekans: 12685

Sembol: 27500

Polarizasyon: Yatay (H)

Fec: 2/3

İletişim Bilgileri

Tel: 444 80 43

E-mail: [email protected]

Adres: Musalla Bağları Mah. Ruhibağdadi Sokak No:33/B Selçuklu / Konya

Website: https://www.kanal42haber.com