Halk TV

Halk TV Hakkında

Halk TV 2005 yılında Cumhuriyet Halk Partisi eski başkanı Deniz Baykal’a yakın iş adamları tarafından kurulmuştur. Haber ağırlıklı yayınlar yapan kanal, her saat başı haber bülteni yayınlamaktadır. Halk TV’nin ayrıca zaman zaman ortak yayınlarda yaptığı Halk Radyo isimli bir radyo kanalı bulunmaktadır. Kanal, Türkiye’nin siyasi gelişmelerini tarafsız bir şekilde ekrana getiren kanalların başında gelmektedir. Deneyimli programcılara ve gazeteciler sahip olması nedeniyle yaptığı yayınlar kalitelidir.

Türkiye’de genellikle iktidara muhalif olan vatandaşların izlediği Halk TV, “Halkın Kanalı” sloganını benimsemiş ve bu doğrultuda yayın politikası oluşturmuştur. Birçok televizyon kanalının vermediği gelişmeleri, yapmadığı yayınları yaparak ilkeli bir yayıncılık yapmaktadır. Sevilen haber kanalı, Türksat uydularının yanı sıra Digiturk, D-Smart ve KabloTV gibi yayın platformlarından da izleyicilerine ulaşabilmektedir. Ayrıca kanalın bir de Halk TV Euro isminde kardeş kanalı vardır.

Halk TV Programları

Eylül Han Tezel ile Gündem Özel

halk tv gündem özel

Dün ve şu an yaşanan tüm gelişmeler doğrultusunda hazırlanmış haberler izleyicilere aktarılıyor. Eylül Han Tezel’in sunumuyla önemli başlıklardan seçilen haberler, alanında uzman konuklarla değerlendiriliyor. Kamuoyunu bilgilendirici bir yayın ekranlara geliyor.

Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi

halk tv medya mahallesi

10 yıldır devam eden program dün olup biteni anlatırken, bugünün öne çıkan sıcak gündemini değerlendiriyor. Ayşenur Arslan ülkemizi ve dünyayı neyin beklediğini izleyenlere aktarıyor.

İrfan Değirmenci ile Halk Ana Haber

halk tv ana haber

Sevilen sunucu İrfan Değirmenci kendine has bir şekilde, Halk TV Ana Haber Bültenini sunuyor. Cesur yorumları ve farklı bakış açısıyla program, sosyal medyadan interaktif olarak geniş bir katılımla birlikte oldukça izleniyor.

Emin Çapa ile Dünyanın 1001 Hali

halk tv dünyanın 1001 hali

Emin Çapa hayata, insana, ekonomiye, olaylara bilimin, mantığın ve vicdanın penceresinden bakıyor. Programda ekonominin dışında gündemin en sıcak gelişmeleri, bilim haberleri, keşifler, teknolojilerde konuşuluyor. 

Aslı Öymen ile Sanat, Yaşam, İnsan

Halk TV 1

Aslı Öymen, günlük yaşamın ve yorucu gündemin dışında kalan sanat, yaşam ve insana dair önemli konuları bu program konuşuyor. Farklı konulara değinilen bu program cumartesi ve pazar günleri takipçileriyle buluşuyor.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12423

Sembol: 27500

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 3/4

İletişim Bilgileri

Telefon: 0312 236 6425

E-mail: [email protected]

Adres: Tunus Caddesi 9/16 Kavaklıdere / Ankara

Website: https://halktv.com.tr