GRT TV

GRT TV Hakkında

GRT TV, 1991 yılında yayın hayatına başlayan, Gaziantep şehrinin en çok izlenen yerel televizyon kanallarından biridir. GRT’nin açılımı Gaziantep Radyo Televizyon’dur. Oldukça eski bir kanal olan GRT, ülkemizdeki ilk yerel televizyon kanallarından biridir. GRT TV, Ay Medya Grup bünyesinde yer almaktadır. Gaziantep ve çevre illerden yaptıkları haberlerle adından söz ettiren kanal, yine Gaziantep merkezli bir kanal olan Kanal 5 ile birlikte bölge halkının haber alma ihtiyacını karşılamaktadır. Yayınlarına ağırlıklı olarak Gaziantep’ten yerel haberleri ekranlara taşıyan kanal, yerel halkın da oldukça sevdiği bir medya organıdır.

grt tv

Kanal, yayınlarını Türksat uydusuna taşıyarak, izlenme oranlarını arttırmıştır. Kanalın uydu üzerinden yayın yapması, şehirden uzaktaki insanlarında Gaziantep’le ilgili haberlere rahatlıkla ulaşabilmesini sağlamıştır. Kanal aynı zamanda internet ve sosyal medya üzerinden de yayınlarını izleyicilerine ulaştırarak, bu platformlardaki kullanıcıları da özellikle hedeflemektedir. GRT TV Canlı seçeneği için sitemiz bedavaTV.com ziyaretini gerçekleştirebilirsiniz.

GRT TV Yayın Akışı

GRT TV yayın akışında ağırlıklı olarak şehirden haberler ekranlara gelmektedir. Şehirde yaşanan en son gelişmeler, vatandaşların görüşleri, şehrin önemli iş insanlarının faaliyetleri GRT TV ekranlarında gün içerisinde yer almaktadır. Kanalın yayın akışında haberler dışında spor, din, yaşam, kültür, gezi ve sağlık türlerinden programlarda yer almaktadır. Kanalın yayın akışında şu programlar yer almaktadır;

Ramazan Özel, Gündem Özel, Kültür Sanat, Sağlık Olsun, Amatör Maçlar, Başarı Hikayem, GRT Spor, GRT Haber. Kanalda iç yapım bir dizi olan Çeled Aile diziside yayınlanmaktadır. Gaziantep kültürünü ve yaşantısını komik bir şekilde aktaran dizi, kanalın sevilen yayınları arasındadır. Şehrin haber ihtiyacını karşılaması dışında, Gaziantep’in tanıtımına da katkı sunan kanal, yerel halkın tercih ettiği kanallar arasında her zaman ilk sıralarda yer almıştır. Gaziantep kentinin yöneticileri ve önemli inşaları da sıklıkla kanalda röportajlara ve söyleşilere imza atarken GRT televizyonu, bu yayınları canlı olarak ekranlarına taşımaktadır.

grt tv

Frekans Bilgileri

Frekans: 12685

Sembol: 30000

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 2/3

İletişim Bilgileri:

Tel: 0342 230 3636

E-mail: [email protected]

Adres: Güvenenler Mah. 29063 Sok. No:18 Ay Plaza Şehitkamil / Gaziantep

Website: https://www.grt.com.tr