Euro D

Euro D Hakkında

euro d

Euro D, Avrupa’da yaşayan Türklere yayın yapmakta olan bir televizyon kanalıdır. Televizyon kanalının bulunduğu ülkedeki ve Avrupa’nın her bölgesindeki tüm gelişmeleri takip etmek için oluşturulmuş bir kanalın işleyişini sürdürmektedir. Euro D, Demirören holding bünyesinde yayın hayatına devam etmektedir. Eski adı Kanal D Fun olan kanal, 7 Mart 2001’de şimdiki adını aldı.

Kanalda birçok dizi ve program ekranlara gelmektedir. Oldukça geniş bir izleyici kitlesine sahip olan kanal, toplumun her alanına hitap eden bir yayıncılık anlayışına sahip olması ile ön plana çıkmaktadır. Haber programları sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez sunulur. Türkiye dışında yaşamakta olan Türkler, Euro D sayesinde Türkiye başta olmak üzere dünya gündemini kolaylıkla takip edilmektedir. Özellikle de akşam bülteni olan Ahmet Hakan ile Ana Haber, haber programları arasında ön plana çıkmaktadır.

Kanalın en popüler yayını ise Arka Sokaklar dizisi olarak karşımıza çıkıyor. 12 sezondur yayınlanmakta olan dizi, büyük bir ilgi ile takip edilmekte ve kanalın izleyici kitlesinin ciddi bir kısmını oluşturmaktadır. Hafta bir gün yeni bölümü yayınlanmakta olan polisiye konseptli dizinin, hafta içi gündüz kuşağında da tekrar bölümlerine yer verilmektedir.

Euro D canlı izle seçeneklerinden faydalanarak kanalın canlı yayınlarını yüksek ses ve görüntü kalitesi ile donma ya da takılma gibi can sıkıcı problemlerle karşı karşıya kalmadan izlemeniz mümkün. Birçok farklı görüşten, farklı yaştan kişiye hitap eden kanalda; moda, siyaset, gündem, eğlence, kültür ve sanat adına birçok program izleyebilirsiniz. CNN Türk ve Teve 2 gibi kanallar ile aynı çatı altında hizmet sunan Euro D’yi televizyondan izlemek için gerekli frekans bilgileri ise şu şekildedir;

Frekans: 12034

Sembol: 27500

Dikey/vertical

Frekans Bilgileri

Frekans: 12034

Sembol: 27500

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 5/6

İletişim Bilgileri

Website: https://eurod.kanald.com.tr