EBA TV Ortaokul

EBA TV Ortaokul Hakkında

Yayına 10 Mart 2020 tarihinde TRT’ de başlanmıştır. Yayına başlanma sebebi de ülkemizi yasa boğan pandemi olarak bilinmektedir. Eğitimin duraklamasıyla herkesin kafasında birçok soru işareti oluşmaya başlamasının ardından bu proje ortaya çıkmıştır. Çok kısa süre içerisinde planlanan ve büyük bir çalışmanın ardından birçok çocuğun eğitimden mahrum kalmaması adına ortaya çıkmış tamamen eğitim odaklı bir projedir.

eba tv ortaokul

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile ortaya çıkarak üç ayrı kanal şeklinde yayına başlanmıştır. Her seviyeden eğitime destek verebilmek EBA TV İlkokul, EBA TV Ortaokul ve EBA TV Lise adında ayrı şekilde kanallar oluşturulmuştur. Şu anda birçok çocuğun, laptop veya cep telefonu olmaması sebebiyle televizyonda verilen kanallardan yararlanılması son derece büyük bir olanak olmuştur diyebiliriz. EBA TV Ortaokul canlı yayınlarını kesintisiz olarak yayın saat akışlarını takip ederek sitemizde izlemeniz mümkün.

eba tv ortaokul


Eğitim Bilişim Ağı olarak bilinen EBA, birçok çocuğun hayatında önemli bir yere sahiptir denilebilir. Son derece müfredata uygun konuları içerisinde barındıran ve çocukların gelişimi için tasarlanan, eğitsel tektonik bir ağdır. Seviyelere uygun biçimlerde, güvenilir ve e-içerikler üreterek birçok öğrenci ve öğretmene yardımcı olmuştur. Türkiye’de birçok öğretmene ve öğrenciye kolaylık sağlayarak evden eğitim sürecinin büyük yardımcısı olduğu söylenebilir. EBA TV Ortaokul canlı yayın derslerinde 20 dakika dersin ardından 10 dakikalık bir etkinlik kuşağının bulunduğu bilinir. Yayın saatleri her hafta yenilenmekte ve izleyici karşısına sunulmaktadır. Her gün için dersler ile ders programı yapılmaktadır. Ardından bu derslerin tekrarı belirli saatten sonra tekrar öğrencilerin karşısına sunulmaktadır.

EBA TV Ortaokul canlı yayınları birçok kişiyi bir arada toplayarak öğrenmeye ve paylaşmaya meyilli Türkiye’nin dört bir köşesinden çeşitli akranlarla iş birliği içerisine girerek ekip çalışması ile birçok gelişmeye imza atmışlardır. Öğretmen ve öğrencilerin merkezleri eğitimleri kolaylaşacak ve ezberci eğitimden, zihniyetten uzaklaşacaklardır. Türkiye’ de gelişen dijital medya birçok alanda olanak sağlar ve eğitim firmaları ile zenginleştirilmiştir.

eba tv ortaokul

EBA, sosyal ağ yapısı ile birçok öğretmen açısından da büyük yarar sağlamaktadır. Öğretmenlere mesleki gelişimlerini sağlamaları açısından katkı sunarak birçok eğitim düzenlemesi yapmış ve farklı bakış açıları kazanmalarını sağlamaya olanak tanımıştır. EBA, detaylı raporlama sistemiyle kara vericiler için eğitimde mevcut durumun fotoğrafını çekerek gelecek için hangi stratejilerin yapılması gerektiğini belirleme konusunda da büyük katkı sağlamaktadır. Toplumun katkılarıyla beraber eğitim tüm paydaşların sorumluluğunda olacak ve katkılarımızda büyüterek kendi geleceğimizi şekillendirme imkânına kavuşmuş olacağız.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12084

Sembol: 13750

Polarizasyon: H (Yatay)

Fec: 2/3

İletişim Bilgileri

Telefon: 0312 463 43 43

E-mail: [email protected]

Adres: TRT Genel Müdürlüğü Turan Güneş Bulvarı Or-An / Ankara

Website: https://www.trtizle.com/canli/tv/trt-eba-ortaokul