EBA TV Lise

EBA TV Lise Hakkında

EBA, eğitimin geleceğe açacağı kapısı olan Eğitim Bilişim Ağı’dır.  Her bireyin kullanımına ücretsiz olarak sunulan çevrimiçi bir eğitim platformu haline gelmiştir. Yayın tarihi 10 Mart 2020 olarak belirtilmiştir. TRT bünyesinde EBA TV Ortaokul ve EBA TV İlkokul kanalları ile birlikte yayına başlayan EBA TV Lise’nin amacı, eğitim alamayan liselilere destek olabilmek ve üniversite sınavlarında yardımcı olmak, eğitim hayatlarını aksatmamaktır. Pandemi nedeniyle ülkemizde birçok şey durmuş durumda. Eğitim de bunun arasında olmasıyla birlikte Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile çok kısa süre içerisinde ortaya bu şekilde bir proje çıkmıştır.

eba tv lise

EBA adı verilen Eğitim Bilişim Ağı birçok liseliye yardımcı olarak müfredata uygun içeriklerde haftalık ders programları yayınlayarak her hafta belirli saatlerde ders yayınlamaktadırlar. Sayısal, sözel ve eşit ağırlık olacak şekilde her ders eksiksiz bir biçimde EBA TV Lise programına eklenmektedir. Ayrıca yayın bitişinde dersler tekrar olacak şekilde tekrar yayınlanmakta ve birçok kişinin anlamadığı konuları tekrar pekiştirme yapmalarında olanak sağlamaktadır. EBA TV Lise canlı yayınlarını sitemizde dilediğiniz şekilde izleyebilirsiniz. Dersler 20 dakika olarak belirlenmekte ve 10 dakika da aralar bulunmaktadır. Haftalık ders programları sınıf ve seviyeye göre yayınlanmaktadır. Buna çok basit bir araştırma ile ulaşmanız mümkün. Eğitsel ve tektonik bir ağ olan EBA’ da alınan dersler birçok öğrenci ve öğretmen tarafından çok büyük destekler görmektedir.

eba tv lise


Bu ağın amacı çeşitli teknolojiler kullanılarak eğitimin sürdürülmesi ve sağlanması olarak bilinmektedir. 9-10-11-12. Sınıf düzeylerine uygun olarak farklı şekillerde programların olduğu yayın akışı olarak verilmektedir. EBA TV Lise canlı izle imkânı sunarak birçok gelişim gösterdiği açıkça belirtilmiştir. EBA’da bulunan e-içerikler uzman ekipler tarafından incelenerek üretilmektedir. Ayrıca Türkiye’de ve dünyada dijital yayıncılık alanında önde gelen eğitim firmaları tarafından sağlanan içeriklerle de son derece zengin bir görünüm haline gelmiştir. EBA, sosyal ağ yapısı ile öğretmenleri de ortak bir paydada buluşturarak eğitime el birliği ile yön vermeleri sağlanmaktadır. Ayrıca öğretmenler mesleki gelişimlerine katkı sunmak amacıyla düzenlenen eğitimler sayesinde yeni ve farklı bakış açıları kazanmaktadır.

eba tv liseEBA TV Lise canlı yayınları birçok kişiyi çatısı altında toplayarak öğrenmeye ve paylaşmaya hevesli tüm bireyler için Türkiye’nin dört bir köşesinden akranlarıyla iş birliği yaparak ekip çalışmasıyla birlikte bulunma fırsatını yakalamışlardır. Öğretmen merkezli eğitimden öğrenci merkezli eğitime geçirilmesi kolaylaşacak ve ezberci zihniyetten uzak, nitelikli kaynakları süzüp araştıran, yorumlayan ve bilgiden üretilen bireylerin yetiştiği ülkenin temellerinin atılmasında yardımcı olacaktır.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12084

Sembol: 13750

Polarizasyon: H (Yatay)

Fec: 2/3

İletişim Bilgileri

Telefon: 0312 463 43 43

E-mail: [email protected]

Adres: TRT Genel Müdürlüğü Turan Güneş Bulvarı Or-An / Ankara

Website: https://www.trtizle.com/canli/tv/trt-eba-lise