EBA TV İlkokul

EBA TV İlkokul Hakkında

İlk olarak 10 Mart 2020 tarihinde Türkiye’de meydana gelen pandemi sebebiyle ilk vakanın rastlanması sonucunda TRT’de yayın hayatına başlayan, çok kısa süre içerisinde meydana gelen bir kanaldır. İlkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki okulların tatil edilmesiyle birlikte uzaktan eğitim platformu oluşturularak Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile 19-20 Mart 2020 tarihinde EBA TV Ortaokul ve EBA TV Lise ile birlikte 3 kanal olarak yayına başlanmıştı

eba tv ilkokul

Kısaca “EBA” olarak söylenen Eğitim Bilişim Ağı olarak bilinir.  Eğitsel tektonik ağıdır. Birçok çocuğun eğitim hayatında önemli bir yere sahip olan EBA TV İlkokul canlı yayınlarını sitemizden kesintisiz olarak izleyebilirsiniz. Yayın hayatına kısa sürede başlayan bu kanal birçok başarıyı beraberinde getirerek birçok çocuğu eğitim hakkından mahrum bırakmamıştır. EBA TV üzerinden yayımlanan konu anlatımları 20’şer dakika sürerek 10 dakikalık etkinlik kuşağı bulunmaktadır. Ayrıca kanallarda yayınlanan ilk dersi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk vermiştir. Ayrıca TRT’de veliler de düşünülerek 6 Nisan 2020 tarihinden sonra hafta içi her gün saat 20.00’da veli kuşağı da EBA TV ilkokul kanallarından yayımlanacağı duyuruldu.

eba tv ilkokul

Bu ağın amacı ihtiyaç duyulan yerlerde bilgi teknolojisi kullanılarak eğitimin entegrasyonunu sağlamaktır. EBA sınıfların seviyelerine uygun, güvenilir ve doğru ve müfredata uygun e-içerikler üreterek gelişmeye devam etmektedir. Türkiye’ de tüm öğrencilere ve öğretmenlere elektronik ortamda ders içeriklerine ulaşmasını sağlamaktadır. EBA TV İlkokul canlı yayın sistemine de geçerek büyük bir gelişmişlik kaydetmiştir.
 Yayın akışını da paylaşarak öğrencilerin dersi takip etmelerine büyük katkı sağlarlar. Her gün kesintisiz yayın ile çocuklarımıza ders yapma seçenekleri tanırlar. Hafta içi yayın saatleri ve yayın akışı verilmiştir. Haftalık program olarak belirlenen dersler her hafta düzenli bir şekilde yenilenmektedir.

eba tv ilkokul

EBA TV İlkokul canlı izle seçenekleri, insanların karşısına ücretsiz olarak çıkmaktadır. İsteyen kişi istediği dersi, dilediği gibi izlemekte özgürdür. Okulda, evde kısacası dilediğiniz yerde internet sitemizden canlı yayına bağlanarak dersleri izleme şansına sahipsiniz. Nasıl zorluklar yaşanırsa yaşansın eğitim sürecinin asla bitmeyeceğinin mesajıdır aslında bu. Eğitimin dört duvar dışında da gerçekleştirilmesini sağlamak ve çeşitli olanak tanımak son derece gelişmişlik olarak adlandırılır. EBA TV İlkokul, sınıf seviyelerine göre uygun ve güvenilir bir kanaldır diyebiliriz. Sosyal bir platform olan EBA TV birçok kişiyi çatısı altına toplayarak öğrenmeye ve paylaşmaya davet etmiştir. Küçüklerimizin eğitimden mahrum kalmaması adına her şekilde çözüm üretileceği kesindir.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12084

Sembol: 13750

Polarizasyon: H (Yatay)

Fec: 2/3

İletişim Bilgileri

Telefon: 0312 463 43 43

E-mail: [email protected]

Adres: TRT Genel Müdürlüğü Turan Güneş Bulvarı Or-An / Ankara

Website: https://www.trtizle.com/canli/tv/trt-eba-ilkokul