Dünya TV

Dünya TV Hakkında

dünya tv

Azerbaycan’ın en eski televizyon kanallarından olan Dünya TV 15 Kasım 1998’de yayına başlamıştır. Kanal 1999 yılından itibaren geniş bir izleyici kitlesi kazanmış ve 2005 yılında ulusal yayın lisansı alarak faaliyetlerine devam etmiştir. Kanal genel bir yayın politikasına sahip olmasına rağmen, müzik ve haber programları gibi bir yayın akışına sahiptir. Azerbaycan ve dünya haberlerini yayınlayan kanalda önemli konuklarla çeşitli siyasi ve tartışma programları da yer alıyor. Gün boyu kadınlara yönelik aile ve eğitim programlarının da yer aldığı kanalda ekran stüdyolarına ekran programları, geceleri ise eğlence temalı canlı müzik performansları sunuluyor.

Dünya TV grubu, gün içinde yayınlanamayan yayınların tekrarlarını gösteren belgesel yayınlarıyla zaman zaman karşılaşabilir. 2005 yılından bu yana uydu radyosunda yayın yapan kanal, ekranlara Azerspace-1 uydusu üzerinden gelmektedir. Kanalın Azerbaycan’ın her yerinde izleyicileri var. Tüm dünyada ve Rusya’nın büyük bir bölümünde, Türkiye’de TV uydu yayınlarını izlemek mümkün. Dünya TV canlı izle başlığı altında bu kanalı, web sitemizde de kesintisiz olarak HD olarak izleyebilirsiniz. Bu kanal ulusal yayın yapan bir kanaldır.

Kanal, ayrımcılığın, eşitsizliğin ve ırkçılığın evrensel olmadığı bir dünya inşa etmeyi uman ve herkesin hukukta, kişisel ve kamusal özgürlük açısından eşit olduğuna inanan bir kanaldır. 15 Ekim 1998 tarihinde kurulan ve Kasım 1999’da faaliyete başlayan Dünya TV Bağımsız Televizyon Yayıncılığı Şirketi, bununla birlikte, Kanal 42’yi de yayınlanıyor. Amaç, toplumda özgüven ve nesnel bilgi sağlamak ve daha geniş bir yelpazede bilimsel, kültürel ve diğer değerlere ulaşmaktır. Bu kanala web sitemiz üzerinden ücretsiz ve kesintisiz bir şekilde ulaşabilir ve Dünya TV canlı yayın akışışını son derece kolay bir şekilde takip edebilirsiniz.

Frekans Bilgileri

Azerspace-1

Frekans: 11135

Sembol: 27500

Polarizasyon: Yatay (H)

Fec: 3/4

İletişim Bilgileri

E-mail: [email protected]

Website: http://www.dunyatv.az