Dream Türk TV

Dream Türk TV Hakkında

Türkçe müzik yayını yapan, oldukça popüler olan bir TV kanalıdır. 15 Mart 2003 yılında kurulan kanalın sahibi Demirören Holding Grubudur. Yayıncılık süreci ise Süper Kanal Televizyon ve Radyo Yayıncılık A.Ş. tarafından yapılmaktadır. kanalın sloganı; “Hayalini İzle” olarak belirlenmiştir. Süper Kanal olarak yayın hayatına başlamış, 2003 Şubat ayında kanalın kapanmasının ardından devreye alınmıştır. Dream Türk TV canlı izle linki ile anında Türkçe müzik yapan kanalın yayınlarına ulaşabilirsiniz.

dream türk tv

Ülkemizin haricinde, Gürcistan, Almanya, Azerbaycan ve KKTC’de uydu üzerinden yayın yapan kanal, bu ülkelerde de ciddi izleyici kitlesine sahiptir. Şirketin merkezi İstanbul, Bağcılar’da bulunmaktadır. Son logo değişimi 2010 15 Şubattır. Yayınlarında genç izleyicileri hedefleyen kanal, pop ve rock müzik türlerinden yayınlar yapmaktadır. Ender olarak Türkçe rap yayınlayan kanal, bu anlamda genç izleyiciyi kendine çekmeyi başarmıştır. CNN Türk, Kanal D, teve2, Kral TV ve Kral Pop TV kanalları da Dream Türk gibi Demirören Holding çatısı altında faaliyetlerini devam ettiren kanallardır.

dream türk tv

Kanalın yayın yönetmenliğini Şafak Ongan üstlenmektedir. Kendisi aynı zamanda kanalın kurucularındandır. Ezgi Cantekin ise Dream Türk TV müzik direktörü olarak görev almaktadır. Ülkemizde birçok müzik festivalinin organizasyonuna da imza atmıştır. Dream Türk TV canlı olarak izleyebilir, güncel ve popüler müziklerle eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Dream Türk TV yayınlarına, Turksat, Fikbox, Dijitürk, TiVibu ve D Smart üzerinden, 16:6 geniş bant ile yayınlamaktadır.

Dream Türk yayın akışında en sevilen programlardan bazıları şu şekildedir;

Deşarj. Müzik dünyasından güncel haberlerin yer aldığı bir programdır. Güncel konserler, müzik haberleri bu program içinde müzik yayınlarıyla birlikte yayınlanmaktadır. Ünlülerle canlı bağlantılar, mesajlaşmalar, sohbetlerle zenginleştirilen programı Refik Sarıöz sunuyor. Pazartesi ve Cuma günlerinde saat 14:00 de bağlayan programın, ciddi bir takipçi kitlesi var.

dream türk tv

Popcorn. Sinema dünyasından en son haberler, sohbetler ve müzik eşliğinde sunum. Hafta boyunca vizyona giren filmlerle ilgili konular işlenen program Perşembe günleri 21:00 de ekranlarda oluyor.

Parti Zamanı. Cuma akşamları 23:00 de yayına başlayan programda, çok ünlü sanatçılar bulunuyor. Türkiye’nin popüler sanatçıları bu programda özel sunumlarla eğlenceli bir zaman dilimi ekranlara getiriyor.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12015          

Sembol: 27500

Polarizasyon: Yatay (H)

Fec: 5/6

İletişim Bilgileri

Telefon: (0212) 413 54 49

E-mail: [email protected]

Adres: Demirören Medya Center 100. Yıl Mah. 2264 Sok. No:1 34218 Bağcılar / İstanbul

Website: https://www.dreamturk.com.tr/