Dost TV

Dost TV Hakkında

2005 senesinde yayın hayatına başlayan Dost TV merkezi Ankara’da bulunan bir uydu kanalıdır. 1995 yılında radyoya başlayan kanalın uzun bir yayın yolculuğu ve geniş izleyici kitlesi bulunuyor. Kanal, tematik-dini bir kanaldır ve sloganı “Hepimiz Dostuz”dur. Nur Tarikatı’nın takipçileri ile kurulan kanalda yayın içerikleri çeşitli konularda olup, bu konular kaliteli bir sunumla ekranlara getiriliyor. Seyircileri tarafından sevilen kanalın özellikle samimi ve içten yayın sunumu izleyicilere farklı bir yayın deneyimi yaşatıyor. Programların içeriği ve stüdyoların kalitesi iyi olan kanalın bütün yayın ve yapım işleri içerden yürütülmekte. Hatta zaman zaman kısa dini filmler çeken kanal özgün içerik üretmede oldukça başarılı.

dost tv

Kanalın yayın kuşağında İslami ve toplum temelli konular işlenmekte. Fıkıh “İslam hukuku”, Akaid “İslam’ın inanılması zorunlu ilkeleri”, İslam Tarihi, İslami yarışma gibi İslam alanlarında bilgi veriliyor. Siz de Dost TV canlı yayın izle aracıyla Dost TV’yi web sitemizde izleyebilirsiniz.

Dost TV her yaştan izleyicilere hitap eden bir TV kanalıdır. Özellikle Mehmet Fırıncı ismindeki abinin, Üstad Bediüzzaman ile geçirmiş olduğu hatıralı izleyicilerin dikkatini çekiyor. Kanalda ağırlıkla Bediüzzaman Said Nursi isimli İslam aliminin hayatı ve kitapları işlenen programlar yayın kuşağında yer alır.

Çınaraltı, isimli programda genç yayıncıların hazırladığı ve sunduğu içerikler gençlere Risale-i Nur’dan dersler verirken, Mehmet Fırıncı ile geçmişten gelen hatıralar ekranlara geliyor.

TV’den Kuran izlemek ve takip etmeyi seven izleyiciler için Mukabele, Hatmi Şerif programları her gün yayına verilmekte. İzleyicilerin İslam Kültürü olarak dinlemeyi sevdikleri Sahabe Hayatları’ da, izleyicilere İslam’ın doğuşu ile ilgili genel kültür kazandırıyor. Kanalda düzenli olarak yayınlanan Kur-an Tefsiri, Sohbetler, Sorularla İslamiyet, Hikmet Arayışları gibi ilim ve kültür programları bulunur. Kanal, günün belirli saatlerinde canlı yayın kuşakları yapmaktadır bu canlı yayınlara izleyicilerde katılıp interaktif bir ortam oluşturulmakta.  Dost TV’yi web sitemizden Dost TV canlı izle sayfası aracılığıyla izleyebilirsiniz.

Frekans Bilgileri

Türksat 3A

Frekans: 12685

Sembol: 30000

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 2/3

İletişim Bilgileri

Tel: +90 312 341 21

E-mail: [email protected]

Adres: İstanbul Cad. Devrez Sok.No:1 İSKİTLER/ANKARA

Website: http://www.dosttv.com