Diyar TV

Diyar TV Hakkında

diyar tv

Merkezi Ankara’da olan Diyar TV Özel bir yayın kuruluşudur. Uydu kanallarında pek çok özel kanal hizmet verir bunlardan birisi de Diyar TV’dir. Özel kanallar şahsi firmaların ve az sayıda kadroyla faaliyet yürüten kanallardır. Kişiler kendi düşünce ve fikirlerini yaymak, taraftar toplamak, eğlence, tanınmak amacıyla bir TV Kanalı kurabilir. Kanal, kendisine has bir İslam anlayışını yansıtmak kendi değer ve yargılarını özgürce paylaşmak için seyircileriyle bu platformda buluşur.

İçerik olarak Kürtçe içerikli İslami kanallardan birisi olduğu görülebilir. Dinin bir vaiz etrafında şekillendiği örgütlenmeler her zaman her kesime hitap etmediği bir gerçek. Bu örgütlenmeler kimi zaman faydalı kimi zaman zararlı içerikler üretebilir. Bir kişi etrafında şekillenen TV kanallarında, hangi içeriklerin faydalı ve zararlı olduğunu ayırma kısmı ise izleyiciye bırakılır.

diyar tv

Diyar TV bir vaizin etrafında şekillenen dini sohbetlerin, anlayışın ve İslami tebliğ vazifesinin işlendiği bir kanaldır. Yayın kurumunun sorumlusu Pir Hüseyin Muhammed’dir.

Kanalın yayıncılık anlayışı kendi tabiriyle şöyledir “ İnsan haklarına saygılı, teröre ve şiddete karşı, işkence, ırkçılık ve sömürünün karşısında adalet ve eşitlikten yana tutum almaktır. Zulmün her türlüsünü reddeder ve insan haklarını savunuruz. Diyar TV’de ayrımcılığa yer yoktur. Her görüş ve kesime saygılıyız. Kanal, vizyonunda geleceğe umutla bakmayı karamsarlığa kapılmadan dini inançlarımızın ışığında ilerlemeyi hedef alır. Kanal; aklını sorgulayan, bilgiyi kullanabilen ilkeli ve kararlı bir yayın politikası edinmiştir.”

diyar tv

Kanal, İslami çerçeveye daha spesifik bir açıdan bakarak genel olarak alimlerin hayatı ve Mürşid-i Kamillerin İslam’a katkısını konu alır. Diyar TV ücretsiz canlı izle aracı ile sitemizden yayın akışını kesintisiz izleyebilirsiniz.

Frekans Bilgileri

Türksat 3A

Frekans: 12685

Sembol: 30000

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 2/3

İletişim Bilgileri

Tel: 0312 336 70 48

E-mail: [email protected]

Adres: Beyazıt Mahallesi Çankırı Bulvarı No 226/B Akyurt / Ankara

Website: https://www.diyartv.com.tr