Diyanet TV

Diyanet TV Hakkında

diyanet tv

Diyanet TV, Diyanet işleri başkanlığına bağlı resmi bir yayın kuruluşudur. Kanal ilk olarak TRT bünyesinde kurulmuş sonra ise ayrılarak Diyanet İşleri Başkanlığı’nın çatısı altına girmiştir. Ankara/Çankaya merkezli olan yayın kuruluşunun Türk toplumu ilim ve kültür çalışmalarına çok büyük katkısı vardır. Kanalın amacı toplumu dini konularda bilgilendirmek ve doğru ve ulaşılabilir İslami bir kaynak olmaktır.

Resmi bir kuruluş olması, içeriklerin geniş kitlelere hitap etmesi Diyanet TV’nin kurumsal kimliğidir.  Kanal bağımsız bir yayın kuruluşu olarak hizmetlerini sürdürmektedir ve başka kanallarla ortaklığı bulunmaz. Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı olan kanalın Diyanet Haber adında bir haber paylaşım platformu da bulunuyor ve kanalın izleyicilerine HD ve SD olarak iki uydu yayını seçeneği sunuyor.

diyanet tv

Diyanet TV. Dijitürk’te 68. Kanal, DSmart 104. Kanal, Turksat Kablo TV’de 555. Kanal, Tivibu’da 49. Kanal’da yayın hayatını sürdürüyor. Sitemizde Diyanet TV Canlı Yayın İzle aracıyla ücretsiz ve kesintisiz canlı yayın izleyebilirsiniz.

Diyanet TV İslam’ın temelini baz alarak geleneksel bir İslam bakış açısıyla içerik hazırlıyor. İzleyicileri temel İslam hakkında bilgilendirirken onları; kültür, sanat, hayatın içinden, sosyal doku, tarih gibi başka alanlarda da destekliyor. Kanal, Geleneksel din çerçevesinde Cuma hutbelerini ve dini bayramları özellikle toplumsal olarak kutluyor. Yayın akışında özellikle toplumsal olarak duyarlı olmamız gereken konuları çokça işleyen ve toplumun iyiliğini sağlamayı bir vazife olarak gören yayın kurumu düzenlediği yardım kampanyalarıyla da toplumun faydasını sağlamakta. Hayatı dini yönden ele alan programların yanında dua, zikir, tesbihat gibi canlı ibadetleri yayına aktarıyor.

Diyanet TV özellikle çocuk ve gençler için eğitim içerikleri düzenliyor. Kuran harfleri, ilmihal, abdest, namaz gibi dinin en temel prensiplerini çocuklara uygun bir dil ve içerikle anlatıyor.

diyanet tv

Kanal, İslam bilimleri açısından temel sayılabilecek bilgileri genel bir çerçevede topluma sunmayı hedeflemekte. Kanalın İslam ilimleri açısından yayınları herkesin anlayabileceği ve katılabileceği türden içeriklerden oluşuyor. Kuran, ilmihal, siyer “Hz. Muhammed’in hayatı”, Hadis, Ashabın (İslam’ın doğuşu ve yayılmasında katkısı olan insanlar, ilk müslümanlar )  Hayatı, Hayatın içinden pek çok içerikle yayın hayatına devam ediyor. Diyanet TV canlı izle seçeneğiyle ücretsiz ve kesintisiz olarak web sitemizden izleyebilirsiniz.

Frekans Bilgileri

Frekans: 12380

Sembol: 27500

Polarizasyon: Dikey (V)

Fec: 3/4

İletişim Bilgileri

Tel: 0312 295 70 00

E-mail: [email protected]

Adres: Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 153/A Çankaya ANKARA

Website: https://www.diyanet.tv